Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskotéka poblíž trati a test na sjezdovce. I to je rallye Krumlov

Archivní momentka z Rallye Český Krumlov | foto: František Panec MAFRA

22 2015
Největší letošní jihočeský motoristický podnik začíná. Dnes startuje 43. ročník Rallye Český Krumlov. Co na jezdce a diváky letos čeká? Už od dnešní 12. hodiny začínají na budějovickém výstavišti shakedowny, tedy zkušební jízdy. Ostrý start soutěže je na programu v 16 hodin, kdy začíná první rychlostní zkouška (RZ).

„Fanoušci uvidí v budějovické Rallye aréně závodní speciály v bezprostřední blízkosti a hned v několika atraktivních průjezdech. V sobotu tu také lidem ukážeme nejrychlejší motokáru na světě, která umí jezdit až 250 kilometrů za hodinu, či soutěž pro auta s alternativními pohony,“ zve na výstaviště mluvčí rallye Pavel Kacerovský z pořádajícího CK Motorsport.

Rallye aréna na výstavišti v Českých Budějovicích

Program

Pátek:
Administrativní a technická přejímka 7.00
Shakedown 12.00
Rallye Legendy ShowI 15.00
Super RZ 43. Rallye Český Krumlov 16.00
Super RZ historici 17.30
Rallye Legendy Show II 18.00
4. New Energies Rallye Český Krumlov 18.45
Přeskupení, servis 19.18
Cíl 1. etapy 22.58

Sobota:
5. RC Rallye Český Krumlov - závody rádiem řízených modelů 7.30
4. New Energies Rallye Český Krumlov 8.40
Exhibice MS KART - Superkart 9.50
Super RZ 43. Rallye Český Krumlov 11.26
Servis 11.36
Super RZ historici 12.26
Rallye Legendy Show III 13.18
Exhibice MS KART - Superkart 13.50

Až po prvním testu se závodní speciály vydají do Českého Krumlova, kde je po 17. hodině čeká slavnostní start v Jelení zahradě. Pak se už bude jen závodit. Na programu jsou RZ 2 Slavkov a RZ 3 Rožmitál. Vrcholem pátečního závodního dne bude i letos noční druhý průjezd zemědělským areálem ve Svatém Janu nad Malší. Do několika serpentin mezi budovami, po kterých následuje dlouhý sjezd na hlavní silnici, se soutěžní posádky dostanou po 22. hodině.

„Na diváky tam čeká tradiční komentovaná show s večerní diskotékou a občerstvením nabízející možnost zhlédnutí obou průjezdů,“ říká Kacerovský.

Zítra se pojede jedna z nejdelších a nejtěžších rychlostních zkoušek v celém českém šampionátu – krumlovská klasika Malonty. V ostrém závodním tempu ujedou posádky z Pohorské Vsi, přes Malonty, Cetviny až do osady Tichá téměř 22 kilometrů.

Tisíce diváků si nenechávají ujít průjezdy závodníků přímo obcí. „Jedná se o rychlý příjezd na náves s těžkou rychlou levou zatáčkou do kopce a řadou zajímavých průjezdů. Od předloňského roku jsme zařadili možnost sledovat rallye z nových, dříve nepoznaných míst,“ popisuje mluvčí krumlovské soutěže s tím, že první průjezd na RZ Malonty je v programu v 9.35 hodin.

Diváci by si neměli zítra nechat ujít ani lipenský rychlostní test. V místech, kde se v zimě lyžuje a v létě se procházejí turisté, se teď hned dvakrát proženou závodní speciály. První auto do něj vyrazí zhruba čtvrt hodiny po 14. hodině.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze