Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ypsilonka přivítá špičkový golfový turnaj, představí se i Šebrle

Golfista Roman Šebrle na domácím šampionátu v Telči | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

29 2014
Špičkový golfový turnaj bude ode dneška do neděle k vidění na hřišti Ypsilonka ve Fojtce u Liberce. Odehraje se tu sedmý letošní turnaj nejvyšší české profesionální golfové série Czech PGA Tour -Oaza Energo Czech PGA Strokeplay Championship 2014. Mezi nejlepší hráče se rozdělí finanční prémie ve výši půl milionu korun. Kromě českých hráčů se mohou diváci těšit i na golfisty ze zahraničí.

Dnes je na Ypsilonce na programu první kolo, v sobotu druhé a turnaj vyvrcholí v neděli finálovým bojem o konečné vítězství. Příznivci golfu mají po celou dobu akce vstup zdarma.

Ve Fojtce bude hrát většina hvězd českého profi golfu v čele s Ondřejem Lieserem a vítězem z Ostravice Martinem Příhodou. Z dalších hráčů z domácí elity se ukáží Marek Nový, skvěle rozehraný Filip Mrůzek či Stanislav Matuš.

Čeští profesionálové to ale nebudou mít lehké, protože na Ypsilonku míří i řada velmi kvalitních zahraničních hráčů, kteří čelu žebříčku dominují.

Dnes nastoupí do boje i olympijský vítěz a mistr světa i Evropy v desetiboji Roman Šebrle, který zahájil golfovou kariéru na podzim 2013. Jeho víkendové starty na Ypsilonce ale ještě nejsou jisté.

„Mistrovství České republiky na rány se účastní prakticky celá golfová špička a já doufám, že Češi tentokrát zatlačí cizince trochu do pozadí,“ přeje si Tomáš Barták, šéf České 1, promotéra turnaje i celého seriálu CzechPGA Tour.

„Ypsilonka rozhodně není lehké hřiště, jsem zvědavý, jakých výsledků hráči dosáhnou,“ dodal Barták.

Průběžné info můžete sledovat na www.czechone.cz.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze