Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Štikovské rokli si to rozdá evropská autokrosová špička

Autokros, ilustrační fotografie | foto: Petr Lemberk, MAFRA

4 2015
V Nové Pace v sobotu začíná mistrovství Evropy v autokrosu. Do závodů je přihlášeno rekordní množství závodníků. Nikdo z elitních evropských jezdců by na startovní listině chybět neměl.

Začátek sobotního programu je naplánován na 9 hodin, od kdy závodníci budou jezdit volné tréninky. První měřené tréninky jsou naplánovány na 11. hodinu, ty rozhodnou o postavení jezdců v prvních jízdách. Dnešní program poté zakončí první kvalifikační jízdy, které se pojedou od 15.45.

V neděli ráno otevřou program od 9 hodin druhé kvalifikační jízdy. V 11 hodin proběhne slavnostní zahájení s představením jezdců a doprovodným programem. Od 12.15 jsou připraveny třetí kvalifikační jízdy. Závody vyvrcholí od 15 hodin, kdy se začnou jezdit semifinálové a finálové jízdy, které rozhodnou o konečném pořadí jezdců.

Závodníci budou rozděleni do čtyř kategorii, první bude třída Junior Buggy s patnácti jezdci, mezi favority budou určitě patřit čeští jezdci Filip Šmíd a Milan Vaněk.

Václav Fejfar se svou fabií na trati závodu ME v autocrossu v Přerově.

Václav Fejfar se svou fabií na trati závodu ME v autocrossu v Přerově.

Další kategorií je Touring Autocross, kde se představí největší domácí naděje na titul Václav Fejfar, který jasně vede průběžné pořadí mistrovství Evropy ve své kategorii s náskokem dvanácti bodů na druhého Otakara Výborného, třetí je litevský závodník Paulius Pleskovas. Zatím vyhrál vše, co se dalo, a získal maximální možný počet bodů. Naposledy minulý týden v Matschenbergu dosáhl Fejfar třiatřicáté vítězství v seriálu mistrovství Evropy.

Zbývající kategorie mají rekordní počet závodníků: v třídě Buggy 1600 je přihlášeno 51 jezdců a v třídě Super Buggy jich je dokonce 53.

„Letošní úspěchy Václava Fejfara jsou tou nejlepší pozvánkou pro motoristické příznivce do Štikovské rokle. A věřím, že pozadu nezůstanou ani další čeští autokrosaři,“ řekl ředitel novopackého závodu Ladislav Tejchman.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze