Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pozor, náměstek primátora. Florbalisté Mladé Boleslavi mají v šatně politika

SPOLUHRÁČI. Mladé Boleslavi se zatím v extralize daří, je na druhém místě za Tatranem Střešovice. Rozloučí se Bouška medailí? | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

14 2010
Město reprezentuje ve florbale. Od nynějška ho však budou znát i lidé, kterým sport nic neříká. Útočník extraligových florbalistů Mladé Boleslavi Jiří Bouška se stal náměstkem primátora.


"Spoluhráči byli pořádně překvapení. Moc se nečekalo, že na úkor parlamentních stran uspěje Volba pro Mladou Boleslav, která působí jen v tomto městě," říká její lídr Bouška.

V 31 letech opustil místo v marketingovém oddělení automobilky Škoda, kde měl na starosti projekty spojené s podporou prodeje náhradních dílů. Místo toho se bude věnovat problémům občanů.

"Člověk by měl dělat něco, co ho baví. Z mého hlediska tomu post náměstka primátora odpovídá. Chci do toho dát hodně snahy a úsilí. Snad mi elán vydrží," přeje si Bouška.

Zatěžkávací zkouškou pro něj byl první týden v nové roli. Ten má po pátku za sebou. "Několikrát jsem zůstal na radnici až do pozdních hodin, ale tréninky stíhám. Máme je většinou až kolem osmé večer," vypráví Bouška.

A jak to bude dál? "Skloubit obě role bude časově náročné. Teprve uvidím, jak to se mnou bude," připouští. Mimochodem, ani jeho florbaloví parťáci mu od politiky nedají vydechnout. "Dělají si srandu. Sotva přijdu do kabiny, už slyším: Pozór, náměstek je tady!" prozrazuje vtípky svých spoluhráčů.

Zatímco dříve byla pro mladoboleslavské florbalisty návštěva zástupců města na jejich utkání poctou a možná byli také více motivovaní, teď mají náměstka mezi sebou. "Často mi hlásí, co všechno nového by potřebovali," směje se Bouška.

Zatímco své angažmá na radnici teprve rozehrává, s boleslavskými florbalisty válí v extralize už sedmou sezonu. Billy Boys jsou v tabulce po devíti kolech druzí a v neděli hrají na půdě vedoucího Tatranu Střešovice. I s náměstkem Bouškou.Najdete na iDNES.czmobilní verze