Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Ledová výzva světových es, atlet se utkal s běžcem na lyžích

12 2015
Je rychlejší atlet, nebo běžec na lyžích? Podivuhodný souboj, navíc v extrémní nadmořské výšce 3 454 metrů, absolvovali bývalý světový rekordman v běhu na sto metrů Asafa Powell z Jamajky a trojnásobný olympijský vítěz Dario Cologna ze Švýcarska.

Švýcarský Jungfraujoch je nejvyšším místem v Evropě, kam vedou koleje, a v pátek přitáhl i milovníky sportovních výzev. Pro olympijského vítěze i mistra světa ve štafetě Powella byla mezi alpskými velikány nachystána speciální stometrová tartanová dráha, vedle něj pádil na sněhovém koberci lyžařský elegán Cologna.

Powell zaklekl do bloků a čekal na výstřel, domácí miláček měl na lyžích výhodu letmého startu. Souboj byl vyrovnaný do posledních metrů, i když se zdálo, že jamajský rychlík nemusel šlapat naplno. Na delší distanci už by asi bylo všechno jinak.

Atletická superstar, která ještě nikdy neběžela v takové nadmořské výšce a do kontaktu s během na lyžích také přišla poprvé v životě, byla z exhibice nadšená. V tričku s krátkými rukávy a tmavých slunečních brýlích rozdával Powell ve sněhem zapadaném švýcarském sedle úsměvy, nechal se nahecovat na souboj v „páce“ s další hostem akce - domácím zápasníkem Wengerem (prohrál) - a pak se věnoval malým adeptům atletiky.

„Dokázal bych si představit, že bych tady na Jungfraujochu v létě trénoval,“ culil se. I jeho soupeř Cologna si nestěžoval: „V létě mi někdy chybí sníh, jsem moc rád, že tady můžu být.“ Ostatně není prvním a asi ani posledním světovým sportovcem, který na atraktivním místě pomohl s propagací, třeba loni tam absolvoval tenisový zápas Roger Federer.

A mimochodem, je tedy rychlejší atlet, nebo běžec na lyžích? Organizátoři akce uvedli, že musel rozhodnout až fotofiniš. Jméno vítěze však nezveřejnili...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze