Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér florbalistů Boleslavi: Čtvrtfinále je pro nás odrazový můstek

TRENÉR V AKCI. Jan Pazdera na střídačce udílí pokyny florbalistům Mladé Boleslavi. | foto: Štěpán Tomš

18 2016
Florbalisté Mladé Boleslavi se ve čtvrtfinále play-off superligy nezdržovali a sérii proti Otrokovicím ukončili v nejrychlejším termínu.

I bílá deska v šatně ukazuje, za jakým cílem Mladá Boleslav jde. Obrys poháru pro florbalové šampiony už vyplnily čtyři nálepky - za čtvrtfinálové výhry. Zbývá pět volných políček - na čtyři semifinálová vítězství a superfinále.

„Musíme svou výkonnost ještě posunout,“ říká boleslavský kouč Jan Pazdera po čtvrtfinálovém postupu. O semifinálovém soupeři se teprve rozhodne, série začne v Boleslavi 26. a 27. března.

Povězte, prověřily vás Otrokovice?
Přestože jsme vyhráli 4:0 na zápasy, byla to kvalitní série. Nemohli jsme si dovolit nic vypustit, Otrokovice nás velmi dobře prověřily v obraně, navíc i jejich hráči dobře bránili, takže jsme museli být neustále aktivní. Doufám, že to pro nás bude odrazový můstek, abychom posunuli hru dál.

Posouvala se v každém čtvrtfinálovém utkání?
Rozdělil bych odpověď na dvě části - na domácí a venkovní zápasy. Líbilo se mi, jak jsme doma vstoupili do série, ale nad druhým utkáním jsme takovou kontrolu neměli. Naopak se nám povedl víkend v Otrokovicích.

Buďte konkrétnější.
I když třetí utkání skončilo “jen” 5:2, měli jsme obrovské množství šancí. Byl jsem spokojený s hrou i přístupem. Před posledním zápasem nebylo lehké najít motivaci - vedli jsme 3:0 a věděli jsme, že je potřeba udělat poslední krok. Ale zvládli jsme to a vyhráli výrazným rozdílem.

Za celou sérii jste dostali jen osm gólů. Pochválíte defenzivu?
V prvním utkání k tomu hodně přispěl brankář David Rytych (vychytal nulu - pozn. red.). Ve druhém zápase jsme si to trochu zkazili pěti obdrženými góly, ale za další výkony patří klukům pochvala. Měli dobré nasazení dozadu, dobře se vraceli, hráli obětavě.

Kam boleslavské výkony posunete v semifinále?
Budeme a musíme svou výkonnost posunout. Řekněme si to na rovinu: Otrokovice měly několik zajímavých individualit, ale šířkou kádru nebyly tak kvalitní, jako bude semifinálový soupeř. Se zvýšenou kvalitou soupeřů stoupne i kvalita naší hry.

Čtvrtfinále se považovalo za formalitu. Začne pro vás play-off až v semifinále?
Mohlo to pro nás být zrádné z pohledu přístupu k zápasům, ale myslím si, že jsme tohle zvládli.

Ze všech semifinalistů máte nejdelší čas na přípravu. Považujete to už v této fázi za důležité?
Nejhodnotnější je prostor pro odpočinek a regeneraci. Nemusíme už znovu jezdit dlouhé vzdálenosti do Otrokovic a zpátky. Výsledek 4:0 je pozitivní, pomůže nám k udržení pohody v týmu.

Jak k ní přispěl společný víkend? V Otrokovicích jste měl tým pohromadě od soboty až do pondělí.
Jsem moc rád, že se vedení klubu rozhodlo pro tenhle model. Přejíždět v sobotu v noci po zápase zpět domů a vracet se do Otrokovic v pondělí, to by nám vzalo strašně moc sil. Nedělní volný den jsme měli zpestřený programem s mentálním koučem Radimem Valigurou a celkově jsme měli více prostoru podívat se detailně na naši hru.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze