Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Postižený golfista může hrát na vozíku

7 2000
- Federální soud v San Francisku rozhodl, že tělesně postižený golfista Casey Martin může při turnajích profesionální série PGA popojíždět mezi jamkami na vozíku. Soud dal za pravdu Martinovi ve sporu s vedením PGA, které argumentovalo tím, že používáním kolečkového křesla porušuje hráč základní pravidla golfu. Martin trpí poruchou pohybového ústrojí a chůze na delší vzdálenosti mu působí bolesti.

Plavkyně havarovala a přijde o OH
Se zničenou čéškou, zlomenou nohou a zraněním hlavy vyvázla z automobilové havárie nedaleko Sydney australská plavkyně Lori Munzová. Zranění ji připraví o start na olympijských hrách v Sydney. Na nich měla jednadvacetiletá plavkyně patřit k favoritkám na medaile na kraulových tratích. "Lori měla obrovské štěstí, že nehodu přežila," přiznal mluvčí australského plaveckého svazu Ian Hanson. Dodal, že její stav je vážný, ale stabilizovaný, a sportovkyně je hospitalizována v Novém Jižním Walesu.

Olympiáda v Sydney má obří minci
Sedm měsíců před zahájením olympijských her v Sydney představili pořadatelé největší
minci v historii olympiád. Umělecké dílo z pravého stříbra má průměr deset centimetrů, váží jeden kilogram a na jeho spodní straně je zobrazena anglická královna Alžběta II. Podle odborníků je nominální hodnota mince 19 amerických dolarů, ale při prodeji se cena prý vyšplhá až na 540 dolarů. Obří olympijská mince je poslední z třiapadesátidílné kolekce, jež vydal organizační výbor v Sydney. První exempláře se začaly prodávat začátkem roku 1997 a od té doby už jich bylo prodáno přes tři miliony.

Postižený golfista Casey Martin na vozíku, na němž z rozhodnutí soudu může hrát profesionální turnaje

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze