Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pošlu tě do důchodu, vzkazuje Kličkovi vyzyvatel. Šetři energii, říká šampion

O TITUL. Obhájce titulu Vitalije Klička v sobotu vyzve Američan Shannon Briggs. | foto: AP

13 2010
Docela lituju, že sis mě vybral jako soupeře, říkal jeden. Schovej si energii do ringu, v klidu odvětil druhý. Boxerský zápas o profesionální titul v těžké váze kategorie WBC mezi obhájcem pásu Vitalijem Kličkem a americkým kanónem Shannonem Briggsem je plný emocí už před začátkem.

"Pošlu Klička do důchodu, zničím ho," prohlásil sebevědomě Američan z New Yorku. "Pak si podám jeho bráchu a dalším v řadě je šampion WBA David Haye. Posbírám všechny tituly a pak skončím."

Na setkání s novináři se "Shannon the cannon", jak mu přezdívají, chlubil svaly. Snad chtěl ohromit i soupeře, tak si sundal triko, tílko, rozepnul pásek, že si sundá i kalhoty, ale zastavil a smál se.

Pak několikrát zařval do mikrofonu: "Jsem nejlepší!"

Ukrajinský bijec se jen s klidem usmíval, podpíral si hlavu. Občas jí nevěřícně zakroutil. A pak řekl: "Vím, že Shanon je jeden z nejlepších na světě a navzdory nemoci může podat super výkon. Ale já jsem v top formě."

"Nejsi doktor, jsi lhář!" vybouchl Briggs. "Vůbec netušíš, co je to astma. Vymlátím z tebe tu nevědomost. Vybral sis špatného soupeře," chrlil na Klička. "Ještě nikdy jsem se nepřipravoval tak kvalitně jako teď. Takového protivníka jsi ještě nikdy neviděl."

"Opravdu těžko hledám soupeře," mrkl Kličko na velkohubého vyzyvatele. Vždyť z 42 zápasů odešel jen dvakrát poražen. "Důchod? No to mě pobavilo. Jsem připravený a ukážu, že si zasloužím pás, který nosil Tyson, Lewis nebo Muhammad Ali."

Na konci Shannonovy exhibice už to Kličko nevydržel, vstal k pultíku, poklepal Američana po rameni a říkal: Sedni si.

"Nesahej na mě!" ošil se Američan. "Ještě jsem nedomluvil. Jsem nejlepší."

Pak uraženě odešel: "Hey Shannone, kam jdeš? Máš strach? Bojíš se vyslechnout si, co teď řeknu?" hecoval ho Kličko. "Pojď se posadit."

Tím svého vyzyvatele nastartoval, ten se vrátil a prstem mu hrozil: "Vzkaž bráchovi, ať přiveze i svůj pás a já si ho taky vezmu. Klidně ve stejný večer jako ten tvůj."

Briggs boxoval 51 zápasů, v pěti z nich prohrál. S dvoumetrovou železnou pěstí z ukrajinského Bělodovska se potká v sobotu v Hamburku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze