Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poslední závody před Vancouverem. Záhrobská startuje v Itálii a Švýcarsku

Šárka Záhrobská | foto: AP

21 2010
Ještě třikrát si na hruď připne startovní číslo, než vyrazí do Kanady. Nejlepší českou lyžařku Šárku Záhrobskou čekají před olympijskými boji dva závody Světového poháru v Itálii a jako závěrečný test superkombinace ve Svatém Mořici.

V italské Cortině d´Ampezzo vyrazí v pátek do superG a v neděli ji čeká obří slalom na olympijské sjezdovce delle Tofane u jezera Ampezzo ve výšce dvou tisíc metrů nad mořem.

"Trénovali jsme dvakrát superG teď na rakouském Reiteralmu, takže spolu s předzávodním dopoledním rozježděním by mělo na přípravu stačit," doufala Záhrobská. "Dlouhé lyže mám troje otestované od firmy, určitě mi doporučí dobré, udělali tak práci za nás."

Do rychlých disciplín nastupuje hlavně s perspektivou kombinačních bodů. "Chtěla bych jich získat co nejvíc v superkombinaci v Mořici, chci se co nejlíp připravit. Ale i tady to samozřejmě beru to jako závod a chci zajet co nejlíp."

Známé italské středisko má ráda. Před dvěma lety dojela v superG na 26. a 29. místě.

"Cortina je krásná, sjezd (jel se ve čtvrtek bez ní) patří mezi ty těžší. Ale superG je asi uprostřed, ten poslední v Hausu, který jsem jela, byl určitě těžší," popisovala. "Čeká mě jeden skok a pár ostřejších zatáček."

A v neděli obří slalom. "Zdejší obřák řadím k delším a příjemnějším, je hodně členitý. Jede se na té samé sjezdovce, co rychlé disciplíny. To znamená, že bude umělý agresívní sníh, ale ne led," vypráví. Ráda by v něm prorazila k prvním "obřím" bodům v sezoně.

Posledním závodem Záhrobské v předolympijském programu bude příští pátek superkombinace ve Svatém Mořici. A pak... 3 února odlet za Atlantik.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze