Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Poslední turnaj bude doma, ví Novák

31 2006
Prostějov - V Basileji ukončil kariéru, tvrdili jedni. Kdepak, stále se rozmýšlí, psali druzí. Jak to tedy s tenistou Jiřím Novákem je? "Novináři v tom mají guláš," říká se smíchem. "Situace je taková, že v Basileji jsem ukončil svoji poslední sezonu na profiokruhu." A tím pádem i kariéru? "Právě že ne. Já se totiž nechci loučit v Basileji, ale doma v Prostějově."

"Na jaře si tam zahraju ještě jeden challenger. A potom možná i extraligu. Prostě nevěším definitivně raketu na hřebík. Ještě si s tím budu chvíli pohrávat," řekl Novák.

Dokonce jste prý zvažoval, že v příští sezoně zkusíte i Roland Garros.
Jenže jsem na žebříčku 124., nedostal bych se do hlavní soutěže. Věřím sice, že i kdybych hrál ode dneška už jen challengery, do stovky se vrátím, vždyť dalších osm měsíců nebudu odečítat žádné body. Ale já už nechci.

Proč?
Protože nemíním znovu podstupovat ten tréninkový a zápasový kolotoč. Nekončím proto, že bych tenis přestal mít rád. Končím kvůli rodině. Děti jsou relativně velké, chci se jim pořádně věnovat.

Oslavili jste tedy nyní, že tatínek bude mnohem víc doma?
Nic takového. Proč slavit, že opouštím něco, co jsem měl rád. Měl jsem bohatou kariéru, jsem s ní spokojený – a víc ke štěstí nepotřebuju.

Co všechno teď s rodinou plánujete? Už jste dětem něco slíbil? Třeba exkluzivní dovolenou?
O dovolené to vůbec není. Je to o tom, že začneme fungovat jako obyčejná rodina. Pro mě je největší dovolenou být doma, když jsem 15 let procestoval. Prostě se naplno zapojím do rodinného života.

Včetně domácích prací?
K těm mě vedli už rodiče ve Zlíně, s mytím nádobí a vynášením odpadků nemám problém. A když máte doma tři děti, musíte být připravení na to, že převrátí dům totálně naruby.

Jak často si půjdete zahrát tenis?
Podle možností. Budu si udržovat kondici a třeba některému hráči i pomůžu. Když skončí kariéru gymnasta, nechodí každý den po práci zacvičit si na hrazdu. Já jsem na tom líp. Tenis můžete hrát kdykoli i jakkoli, je to standardní společenská hra. Bude mi líp, když se občas zapotím, než abych seděl jako knedlík doma.

Bez práce asi nevydržíte, že? Čemu se chcete v budoucnu věnovat?
To si zatím nechám pro sebe. Nejdřív si všechno nechám projít hlavou. Mám čas – a jsem pozitivně naladěný. Vždyť mi začíná nová životní etapa.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze