Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Poslední letošní sjezd golfové elity vyhrál Molinari, porazil světovou jedničku

Lee Westwood gratuluje Francesku Molinarimu k vítězství na HSBC Champions. Ital porazil světovou jedničku o jednu ránu. | foto: AP

7 2010
Na duel Franceska Molinariho a Leeho Westwooda se zúžil souboj o vítěze šanghajského HSBC Champions. Turnaj série World Golf Championship byl dalším úspěchem evropských golfistů.

Lepší dárek k narozeninám si Francesco Molinari nemohl dát. K pondělním osmadvacátinám si totiž nadělil titul z posledního prestižního turnaje letošní sezony - šanghajském HSBC Champions.

Celá golfová elita musela souboj Molinariho s Leem Westwoodem sledovat jen zpovzdáli. Ital i hráč č.1 předváděli skvělý golf, kterému nikdo jiný nestačil. Vypovídá o tom nejen to, že se na prvních dvou místech drželi od prvního kola, ale i to, že ve finálovém ani jeden nezahrál bogey a golfisté na třetím místě ztráceli obrovských devět ran.

"Na výhru jsem hrdý, ale neměl jsem to jednoduché, neboť Westwood hrál fantastický golf," uvedl mladší z italských bratrů.

Francesco Molinari, HSBC Champions, 4. kolo

Francesco Molinari vyhrál HSBC Champions stylem "start-cíl".

"Byla to de facto jamkovka," řekl vítězný rodák z Turína.

Rozhodnutí vyrovnaného boje přinesla šestnáctá jamka, kde Westwood chyboval při lobu přes písečnou překážku a zahrál par, zatímco Ital se po birdie dostal do náskoku dvou ran, což světová jednička už nedokázala stáhnout.

Woods šestý, Kaymer s Mickelsonem propadli

"Šestnáctka opravdu rozhodla, dvě rány rozdílu dvě jamky před koncem, to je vždy velká šance," prohlásil Molinari, který se posunul díky zisku 860 tisíc eur na čtvrté místo evropského žebříčku.

"Dneska jsem zahrál hodně dobrých a pár špatných ran," řekl Westwood, který nemusí moc truchlit. V pondělí se stal světovou jedničkou a je jisté, že jí zůstane. Konkurenti Tiger Woods, Phil Mickelson i Martin Kaymer totiž skončili až za ním.

Z Westwoodových soupeřů o golfový trůn dopadl nejlépe sesazený. Tiger Woods sice skončil za Angličanem o jedenáct ran, ale i tak to znamená šesté místo. Zato Kaymer se umístil až ve třetí desítce a obhájce prvenství Mickelson dokonce v páté.

"Celkově jsem odpaloval dobře, takže je to jen o tom být trpělivý," řekl Woods.

fanoušci Tigera Woodse, HSBC Champions

Tiger Woods měl v Šanghaji spoustu fanoušků. Vzhledem k letošní sezoně je pro něj šesté místo úspěchem.

HSBC Champions  v šanghajském Še-šan International Golf Clubu byl letošním posledním střetnutím hvězd evropské a americké tour. Z významných turnajů je na už jen souboj o evropského golfového krále. Dubajské finále se bude hrát na konci listopadu.

HSBC Champions - konečné pořadí

(par 72, dotace 7 milionů dolarů)

1. F. Molinari (It.) 269 (65+70+67+67), 2. Westwood (Ang.) 270 (66+70+67+67), 3. Ramsay (Skot.) 279 (69+68+71+71) a Donald (Ang.) 206 (68+70+68+73), 5. McIlroy (Sev. Ir.) 280 (71+71+71+67), 6. Woods (USA) 281 (68+72+73+68), ...27. Kaymer (Něm.) 286 (72+69+74+71), 41. Mickelson (oba USA) 289 (69+71+76+73)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze