Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Porubské házenkářky mají nové trenéry. Znovu jsou to Slováci

Házenkářky Poruby | foto: Jiří Seidl, MF DNES

2 2016
Slovenské kouče Jány Beňadika a Lajčáka střídají u družstva DHC Sokol Poruba jejich krajané. Dvouletou smlouvu s klubem podepsali Peter Olšavský a Michal Hradil.

Z klubu slovenského interligového konkurenta ulovil DHC Sokol Poruba nového kouče. Porubské házenkářky nově vede dvojice Peter Olšavský a Michal Hradil. Olšavský doposud působil v Partizánském, Hradil v minulé sezoně dovedl v Bytči starší dorostenky k mistrovskému titulu.

„Každá nabídka z takového špičkového klubu, jakým je DHC Sokol Poruba, trenéra potěší. Je to i odměna za dosavadní odvedenou práci,“ prohlásil Peter Olšavský. „Beru to jako další velký posun v kariéře. Porubu vnímám jako špičkový český, respektive československý klub, který patří do elitní čtyřky společně s Mostem, Slavií a Michalovcemi,“ podotkl Olšavský, jehož do Poruby přivábila šance zahrát si evropské poháry.

„Účast Poruby v evropských pohárech byla jedna z věcí, která mě utvrdila v tom, že nabídku musím přijmout. Moc se na ty zápasy těším, protože to musí být nejen pro každou hráčku, ale také trenéry vždy velký svátek. To není fráze, mezinárodní konfrontaci považuji za velice důležitou,“ zdůraznil slovenský kouč.

I Hradil se na Porubu těší. „Mám reference, že mladý porubský celek chce na sobě chce pracovat. Proto jsem nad nabídkou ani já dlouho nepřemýšlel. S Peterem Olšavským se známe dlouho, ještě jako aktivní hráči jsme proti sobě odehráli hodně zápasů. Dokonce jsme spolu studovali trenérskou licenci. Na spolupráci se těším,“ potvrdil Hradil.

Letní přípravu začnou porubské házenkářky v půlce července. „Některé holky samozřejmě znám, ale spíše jako soupeřky. Počítám s tím, že v přípravě dáme velký prostor i mladým odchovankyním Poruby. Rozhodně nechystáme nějaké šílené změny, ale každý trenér má svou představu a filozofii. My s kolegou Hradilem nejsme výjimkou,“ uvedl Olšavský.

Družstvo po minulé sezoně opustily Helena Ryšánková a Andrea Očadlíková. Naopak se po angažmá v Německu vrací pivotka Petra Adámková. „Její návrat je pozitivní zprávou. Máme představu, že bychom ale po odchodu Heleny Ryšánkové posílili ještě post pravé spojky,“ doplnil 45letý slovenský trenér.

„Jáno Beňadik s Jánem Lajčákem odvedli v Ostravě velký kus práce,“ ocenil Olšavský své předchůdce u porubského družstva. „My se teď pokusíme na to nejen navázat, ale budeme chtít tým posunout zase o kousek dále.“

Angažmá v Porubě bere slovenský kouč jako velkou příležitost. „Oslovila mě filozofie, kterou v klubu razí majitel a manažer Libor Adámek, a samozřejmě taky výborné a profesionální podmínky, které má klub vytvořeny,“ vysvětloval Olšavský.Najdete na iDNES.czmobilní verze