Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Policie na Slovensku zranila M. Novotného

16 2006
Piešťany - Při tvrdém policejním zásahu ve slovenských Piešťanech byl zraněn český volejbalový reprezentant Marek Novotný. Podle deníku Sme mu muži v kuklách rozsekli ret střepy ze sklenice, kterou mu vyrazili z ruky. Zástupci policie tvrdí, že Novotný byl pod vlivem alkoholu a choval se agresivně.

Ironií osudu bude Slovensko největším soupeřem české reprezentace v kvalifikaci o postup na ME, která už příští víkend začíná vzájemným zápasem v Bratislavě. A Novotný by měl být jednou z opor českého týmu.

K incidentu údajně došlo poté, co do baru vtrhla skupina policistů v kuklách. Marek Novotný podle svých slov neuposlechl napoprvé výzvu k odložení sklenice s pivem, načež mu ji prý policisté vykopli z ruky a on přitom utrpěl zranění.

Společně s bratrem Martinem, s kterým v baru byl, podal na postup policie stížnost. Na nepřiměřenost zákroku si stěžoval i další host baru, kterého prý policisté povalili na zem a klekli mu na krk poté, co se zeptal, proč má dát ruce na stůl.

Martin Novotný, rovněž volejbalista, přivolal po incidentu záchranku, která jeho bratra ošetřila. "Za to, že pil pivo, ho přece nemohou takovýmto způsobem napadnout," cituje Martina Novotného deník Sme.

Podle druhé strany Marek Novotný neuposlechl ani napočtvrté výzvu k položení rukou na stůl a nadále v nich držel sklenici. "Sklenicí udělal pohyb směrem k policistovi, který odrazil sklenici rukou," citoval list Sme vysvětlení policejní mluvčí. Novotný podle ní spáchal neuposlechnutím policisty přestupek.

Mluvčí uvedla, že akce měla preventivně-bezpečnostní charakter se zaměřením na odhalování závažné trestné činnosti a extremismu.

Marek Novotný na tréninku české reprezentace

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze