Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pojedeme si vyčistit hlavy, oznámil Pommer

6 2006
České Budějovice - Tým doléčí neduhy a pustí se do přípravy na sérii o třetí místo v extralize. Takový má plán trenér českobudějovických volejbalistů Zdeněk Pommer. V zápasech doma s Ostravou měl problémy se zády nahrávač Rosenbaum a Smrčka hrál s chřipkou. Když je play-off, hráči chtějí být na kurtě. I když riskují, že se jejich výkony nebudou divákům líbit.

Hosté měli střevní chřipku. V rozmezí dvou týdnů postihla tři hráče. "Jinak nic," poznamenal trenér týmu Jaroslav Tomáš. "Jen drobné maličkosti, ale ty musí mít každý sportovec a musí se s tím naučit žít i hrát. Úplně zdravého volejbalistu neznám."

Do zahájení finále i zápasů o 3. místo mají oba celky dost času na přípravu. Začne se hrát 20. dubna a ani jeden z trenérů z toho nebyl nadšený. Herní přestávka je dlouhá.

Na co se hráči Ostravy i Jihostroje mohou těšit, to je volný víkend. "My půjdeme týden do fyzičky," popsal Pommer. "Na tři dny vyjedeme na soustředění," přidal. "Chci, aby si hráči na vzduchu začátkem příštího týdne vyčistili hlavy. Potom následují dva cykly."

Doma budou hráči trénovat další tři dny, tedy i v sobotu před Velikonocemi. "V neděli a na vaječné pondělí bude volno," připojil po svém kouč. "Následují dva dny tréninku a jdeme hrát o bronz."

Více než dva týdny na přípravu se mu zdají hodně dlouhé. "Je to obrovská doba," popsal. Kdyby hráči jen trénovali s míčem v hale, měli by z volejbalu spíš fóbii, než aby byli připraveni hrát o medaili.

"Trénovat 14 dní jen volejbal by vedlo k větší únavě, než když do toho vložíme nějaký fyzicky náročnější program."

Ostrava hrála proti Jihočechům v semifinále velmi dobře. "Ale je pravda, že na první utkání nebylo mužstvo tak nastartované, jak jsme si představovali. Ale strach z přestávky určitě nemám," řekl Tomáš.

Alespoň má čas sledovat soupeře pro finále, Liberec a Kladno. "Určitě budu na dalším zápase v pátek v Liberci," věděl. "Ale hráče tam v žádném případě tahat nebudu, to bych je nepotěšil." V pátek v poledne hráče rozpustí a vyrazí na cestu.

Jihočeši se soupeře moc báli

Čtyři klády nečekal, jak řekl. Trenér českobudějovických volejbalistů Zdeněk Pommer nepředpokládal, že jeho svěřenci v semifinále play-off extraligy mužů s Ostravou čtyřikrát hladce prohrají. Kláda, to je u sítě těžká prohra.

"Jsme ve finále a určitě jsem nepředpokládal, že vyhrajeme čtyři nula," byl překvapený i ostravský kouč Jaroslav Tomáš. "Budějovice jsou velice dobrý soupeř. Ale ve všech čtyřech utkáních jsme podali velmi dobrý výkon."

V posledním utkání Ostrava výborně bránila a to nemohl přehlédnout ani její trenér. Byl z toho viditelně potěšený. "Měli jsme opravdu dobrou obranu na síti," podotkl.

"Neumím si vysvětlit, proč naši hráči začínali všechny zápasy proti Ostravě se strachem," přemítal dál Pommer o hladké prohře na zápasy.

"Se strachem jsme všechny zápasy i dohrávali." Míní, že tohle je stav na větší rozbor hry jeho svěřenců. "Gratuluji Ostravě, která nás ve všech čtyřech utkáních ve všem přehrála," dodal trenér Pommer. "Má parádně složené mužstvo."
Jmenoval blokaře Kubalu, ke kterému výkonnostně dorostl Cerha, na nahrávce je dobrý Kust a na smeči platí americká drzost, jak označil Pommer dvojici Američanů Ching Burrow.

"Musí se do toho počítat i Zvolánek a další," končil výčet. "Mužstvo je dobře složené."

Pogratuloval Ostravě k historické medaili. "Kdyby byla zlatá, je tady Jarda jediný, kdo zažil obě," pravil Pommer. "Zlatou vydobyl jako hráč a teď by zlatou získal i jako trenér. To je rarita."

Úplně jednoznačný čtvrtý zápas chvílemi nebyl. Přece jen Jihostroj poprvé v sérii uhrál set. "Musel jsem i zvýšit hlas a nebylo mi v té chvíli dobře," přiznal Tomáš. "Nakupily se tam naše chyby a Budějovice navíc začaly hrát dobře." Některé míče zahrála Ostrava podle mínění svého kouče v té době nezodpovědně.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze