Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pohled komentátora: Ryder Cup popřel teorii, že golf je pro snoby

První kolo Ryder Cupu 2010 - Graeme McDowell. | foto: AP

5 2010
Stálý spolupracovník našeho magazínu Petr Janouch viděl Ryder Cup z komentátorské kabiny. Jeho pohled na nejvýznamnější golfovou událost roku je zároveň profesionální, ale i divácký:

Když mne redakce iDnes.cz požádala o napsání krátkého článku o tom, jakou zkušeností bylo komentování letošního Ryder Cupu pro televizi Nova sport, první myšlenkou, která mne napadla, bylo: velmi dlouhou... Ale rozhodně stála za to.

Pro mě jako bývalého profesionálního basketbalistu je dodnes téměř neuvěřitelné, že při komentování golfu sedím několik hodin zavřen ve studiu se sluchátky na uších a snažím se komentářem doprovázet sport, který je pro laika tak "neakční", jako je právě golf.

Věřím, že letošní Ryder Cup přispěje k tomu, aby citelně ubylo hlasů, že golf je zábava pro zbohatlíky a snoby. Protože kdo ho sledoval, musel vidět neuvěřitelně dramatickou podívanou plnou emocí a úžasných sportovních výkonů.

A také viděl desítky tisíc diváků, kteří v pátek čekali více než sedm hodin v prudkém lijáku, aby si pak mohli zcela promočení a zablácení vychutnat ještě alespoň dvě hodinky golfu. To mi jako snobství nepřipadá.

Blátivý Celtic Manor, dějiště Ryder Cupu 2010.

Přenos byl z anglické strany naprosto skvěle obrazově a technicky připraven, i když přerušování kvůli nepřízni počasí bylo zásadní komplikací pro všechny. A bylo třeba se obrnit velkou trpělivostí.

Co považuji za zásadní krok, týkající se golfových přenosů, je možnost vysílat v HD rozlišení. Zážitku ze sledování špičkového golfu to přidá mnoho procent.

Autor: pro iDNES.cz


Témata: Ryder Cup
Najdete na iDNES.czmobilní verze