Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pocitově nic moc. Ale výsledek se povedl, radoval se biatlonista Soukup

Jaroslav Soukup v cíli sprintu závodu SP v Ruhpoldingu | foto: Český svaz biatlonu

14 2010
Ruhpolding (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Byl spokojený i když v jeho tváři bylo vidět zklamání. Zklamání z poslední rány, která ho připravila o nejlepší výsledek kariéry. Biatlonista Jaroslav Soukup si v Ruhpoldingu dojel ve sprintu pro patnácté místo. Kdyby zastřílel čistě, mohl se poprvé radovat z elitní desítky. "Ta rána hodně mrzela," smutnil Soukup.

Zlepšoval se po každém mezičase, v posledním kole zaběhl desátý nejlepší čas. Celkové patnácté místo je jeho pátým nejlepším výsledkem kariéry (po třech jedenáctých a jednom patnáctém) a třetím nejlepším výsledkem českého biatlonisty v olympijské sezoně.

Díky své velmi dobré a stabilní formě si tak výrazně říká o nominaci pro únorovou olympiádu do Vancouveru. Pět jmen oznámí šéftrenér Ondřej Rybář po závodech v Německu.

Jardo, až na tu poslední ránu musíte být se závodem spokojený.
Ano. Když se dívám, jak jsem na tom v cíli, tak ta rána hodně zamrzí. Mohl to být super výsledek. Určitě jsem to před závodem nečekal, jsem moc spokojený.

Proč jste to nečekal?
Tyhle večerní závody moc rád nemám. Je to hodně pozdě, člověk se spíš těší na večeři a pak na odpočinek. Místo toho tady závodíme, není to jednoduché.

Zase máte čas se ráno vyspat ne?
Ale jo. Ale celý den se odpočívá a připravuje na večerní závod, je to příliš zdlouhavé.

Je tohle to jediné, co vám v dnešním sprintu vadilo?
Na trati to nebylo pocitově optimální. Ale nebylo to zlý, tak jsem za to rád.

Bylo to únavou z přípravy, kterou jste absolvovali místo závodů SP v Oberhofu minulý týden?
Je to možné, Ale teď se připravujeme na olympiádu a to je nejdůležitější, na to se nejvíc soustředím.

V týmu může být cítit nervozní atmosféra vzhledem k tomu, že z vaší šestice se jeden do Vancouveru nepodívá. Ale vy jste vypadal docela v klidu.
Právě že před závodem jsem se v klidu necítil. Byl jsem psychicky zničený, nebylo to tak, že bych mohl být v pohodě. Je to prostě Světový pohár a to se vždycky musí každý připravit co nejlépe. A pokaždé je velký stres.

Jak vám zde v Ruhpoldingu sedí tratě?
Jsou hodně náročné. Je tu spousta prudkých kopců, skoro na každém je člověk unavený. Když není forma, dá se hodně nabrat ztráta. Ale to je všude (úsměv).

Vypadáte letos v dobré pohodě, z osmi závodů jste šestkrát bodoval. Čím to je?
Nevím, ale jsem za to rád. A jsem rád, že se mi letos konečně podařil pořádný výsledek - tedy skončit do patnácti. Jsem rád, že mám formu. Ještě se pokusím ustálit střelbu a uvidíme, jak to dopadne na olympiádě.

Na jaře jste získal tři medaile na univerziádě. Mohl třeba tenhle úspěch vás nakopnout?
Tak univerziáda byla jen příjemným a povedeným zpestřením sezony. Ale to hlavní je těžká práce s osobním trenérem. A jsem rád, že se letos daří a doufám, že to půjde i dál.

Musel jste něco změnit v přípravě?
To ne, pořád se dřelo. Možná byla trošičku lehčí, ale vše směřuje Ondra Rybář (osobní trenér) na olympiádu.Najdete na iDNES.czmobilní verze