Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Počasí zrušilo skoky v Liberci

16 2003
Praha - Kontinentální pohár skokanů se na Ještědu neuskuteční. Pořadatelé čekali do poslední chvíle, nakonec však museli kvůli špatnému počasí závod zrušit. "Snažili jsme se maximálně, ale z děl nám odfoukával sníh silný vichr, oteplilo se a začalo i pršet," řekla členka organizačního výboru Kateřina Nyčová.

"Po pátečních deštích byla nevyhovující jen spodní část dopadu, předpověď počasí byla slibná. Právě proto také lyžařská federace vyhověla naší žádosti o odložení rozhodnutí na úterý," objasnila Nyčová. Původně měl verdikt padnout už v pátek a poté v neděli. Po konzultaci s koordinátorem FIS Seppem Gratzerem se termín odkládal.

Nyčová je zklamaná, neboť Kontinentální pohár je v posledních letech kvalitně obsazován a měl se pro pořadatele stát prověrkou před lednovým Světovým pohárem. "Chtěli jsme si vyzkoušet můstek i organizační věci. Avšak ochladit se má až o víkendu," uvedla Nyčová. Podobný osud potkal Světový pohár sjezdařů ve Špindlerově Mlýně. Kvůli nedostatku sněhu byl rovněž zrušen.

Světový pohár v Liberci se má uskutečnit 10. až 11. ledna. "Zbývají nám ještě tři týdny času. Světový pohár je pro nás prioritou," dodala Nyčová.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze