Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Počasí udělalo z hřiště na Mallorce „monstrum“, dva hráči utekli všem

Pelle Edberg

14 2010
K tomu, co předvedl Pelle Edberg ve druhém kole Iberdrola Open Cala Millor Mallorca, se těžko hledá srovnání. V nesmírně obtížných podmínkách zahrál šest ran pod par, což je výsledek, k němuž se žádný další účastník turnaje European Tour ani zdaleka nepřiblížil.

"Ze hřiště se stalo monstrum," ulevil si Angličan Andrew Marshall, autor jednoho z mála výsledků pod par, jenž se dělí o šesté místo. Teplota rapidně klesla, na resort Son Servera padaly dešťové kapky a od moře to pekelně foukalo.

Jednatřicetiletý Edberg nezačal turnaj zvlášť dobře. Úvodní kolo zahrál na +1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl přijít takový zlom. Vždyť loni přišel Švéd o hrací kartu na plnou sezonu, v kvalifikaci ji zpátky nezískal a musí spoléhat na to, že se dostane mezi účastníky hůře obsazených turnajů, jakým je i ten současný na největším z baleárských ostrovů.

Tentokrát jeho čelenka z barevného šátku, jimiž je v golfovém světě pověstný, zase jednou zářila a přitahovala pozornost. Už ji ostatně vystavoval na odiv na Madeira Islands Open, kde obsadil konečné dělené třinácté místo.

Také Edberg byl na Mallorce v pokušení ztratit koncentraci při přerušení, vynuceném dešťovou přeháňkou. "Předtím jsem trénoval se sedmičkou železem, ale když jsme se vrátili na hřiště, bylo to na měkkou devítku," vystihl situaci typickou golfovou hantýrkou.

Do ní patří i výraz triple bogey a to je zároveň důvod, proč Edberg neměl solidní výsledek v úvodním kole. Tři rány nad par jedné jamky, konkrétně sedm na čtyřparové sedmnáctce, ho lehce znervóznilo. Dnes byla předposlední jamka jediná, kde zahrál Bogey.

V okamžiku, kdy dospěl za velkého obdivu přihlížejících do klubovny, byl ještě venku James Kingston. Jihoafričan, jenž po čtvrtku vedl, se popasoval s nepřízní počasí a zahrál v pátek even par. Jeho skórkarta obsahuje tři bogey a tři birdie, to poslední právě u jamky číslo 17, kde se nevedlo Švédovi.

Zbytek startovního pole v okamžiku cutu ztrácí na nejlepší dvojici nejméně tři údery. Do druhé části turnaje s dotací 800 tisíc eur neprošel například Dán Sören Hansen, čtyřiadvacátý hráč finančního žebříčku European Tour.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze