Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Aby tady Plzeň slavila, to jsme nechtěli, říkal lovosický trenér Šuma

Milan Berka z Lovosic se snaží projít plzeňskou obranou, brání ho Lukáš Horký a Petr Linhart. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

5 2014
Chtěli si udržet teoretickou naději na titul, ale házenkáři Lovosic zlato nezískají, protože ho v jejich hale slavila po superšlágru Plzeň Halou dunělo euforické Mistři, mistři!, šampus cákal do všech stran, hráči se v transu objímali, blyštivý pohár šel z ruky do ruky... ale házenkáři Lovosic se radši kvapem uklízeli pryč.

Stejně jako před třemi lety, i v sobotu se v jejich hale slavil titul. Cizí titul. Po Dukle jim bolestný pohled nachystala i Plzeň. Luxusní zápas se smutným vyústěním pro domácí, Talent je po výhře 29:28 zlatý už tři kola před koncem extraligy.

"Aby tady Plzeň slavila, to jsme nechtěli," zasmušile sledoval její veselici lovosický trenér Vladimír Šuma. S malým pivem v ruce. "Ani mi nechutná... Chtěli jsme si uhrát maličkou šanci na zlato a Plzni cestu za titulem ztížit, místo toho jsme si ztížili boj o stříbro. Ale jsme sami vinni, plno šancí jsme neproměnili a udělali spoustu nevynucených chyb. Nasazení chválím, bylo výborné, ale chybělo nám něco, aby to bylo dokonalé."

Zbývají tři zápasy a v tom posledním může být v Lovosicích podobný randál jako v sobotu. Dorazí Hranice, které po stříbru prahnou taky. Malé finále. "Ale my teď jedeme dvakrát ven, na Duklu a do Jičína. A budeme muset získat dva body, abychom doma s Hranicemi vůbec o stříbro hrát mohli," propočítal si Šuma. "Nevěřím, že oni do té doby někde zaváhají."

Lovci i Hranice mají po víkendu shodně 39 bodů; konkurent se přicvakl, když porazil Duklu 22:20.

"Myslím, že Lovosice to ke stříbru dotáhnou," konejšil poražené exlovosický Jakub Škvařil, nyní plzeňský mistr. "Mají v tuhle chvíli stabilnější kádr i výsledky než Hranice; ty jsou suprové doma, jenže venku jim to moc nejde."

Zdálo se však, že Lovosice oddálí korunovaci plzeňského mistra a samy si bodově přilepší. Vždyť po 1. poločase vedly o pět gólů. Pak ovšem přišel veleobrat hostů.

"Na Lovosicích bylo vidět, že jsou výborně připravené, že nám to nechtějí nechat. O to víc si cením toho, že se nám povedlo titul získat hned na první pokus a venku, kde je to složitější," nadchlo kouče mistrů Martina Šetlíka.

Poražený Šuma litoval: "Ve vstupu do 1. půle se nám všechno dařilo, po přestávce naopak. Začínali jsme přesilovkou, ale po dvou chybách jsme inkasovali. Oni tím chytli slinu. V závěru jsme nedali šance, pak dvakrát třikrát špatně přihráli a míč skončil v naší síti. To je dvojí potrestání, tím Plzeň vyhrála."

I Šuma si myslí, že titul jí patří po právu. "Měla vyrovnaný kádr a víc vyrovnaných utkání, hru založenou na výborné tvrdé obraně, za kterou skvěle chytal Motlík," vyzdvihl trenér Lovosic. "A když Plzeň klopýtla, tak my taky. Navíc se jí vyhýbala zranění, nám ne."

Lovosice budou už nejhůř třetí, ale Šuma chce víc. "Bronz by byl zklamáním, mrzelo by mě to i vůči klukům. Povětšinou byly zápasy odmakané, měli jsme občas i smůlu, nevycházely nám konce utkání, ale stříbro si zasloužíme!"

I lovosičtí fanoušci. Sám od sebe jim poděkoval plzeňský gólman Radek Motlík: "Chtěl bych říct lovosickým divákům, že jsou super! A soupeř má výborný tým, možná si to příští rok znovu dáme o titul." Zatím však Lovci ještě chytají stříbrný vítr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze