Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Po Woodsovi se slehla zem. Vrátí se v březnu, jak tvrdí bývalý kouč?

Obálka lednového vydání časopisu Vanity Fair s fotografií Tigera Woodse od Annie Leibovitzové. | foto: AP

11 2010
Tiger Woods, který po vypuknutí skandálu s nevěrou přerušil kariéru, se prý vrátí ke golfu v březnu. Tvrdí to bývalý trenér prvního hráče světového žebříčku Butch Harmon. Nikdo z hráčova okolí informaci nekomentoval.

"Každý, kdo říká, že už se ke golfu nevrátí, je blázen," citovala Harmona agentura Reuters. "A těm, co tvrdí, že letos nebude hrát, nevěřím. Myslím, že ho uvidíme v březnu na některém z floridských turnajů," uvedl kouč, který nyní vede světovou dvojku Phila Mickelsona (společně na snímku). V březnu jsou na Floridě, kde Woods žije, čtyři turnaje.

Podle Harmona se Woods vrátí letos také kvůli tomu, že by mohl cítit šanci získat další tituly z turnajů kategorie major. Dějiště dvou z nich, US Open a British Open, Woodsovi svědčí. "Pebble Beach a St. Andrews jsou jeho nejoblíbenější hřiště. Vrátí se, aby si tam zahrál," potvrdil Harmon.

Phil Mickelson (vlevo) a jeho trenér Butch Harmon.

Woods nikdy neřekl, že s golfem končí, jen na neurčitou dobu přerušil kariéru, aby se pokusil zachránit manželství, poznamenané jeho nevěrou. Zatím se zejména anglosaská média živí těmi nejroztodivnějšími informacemi o jeho prostopášnické minulosti i záhadné současnosti (není známo, kde se pohybuje).

Woodsův jindy velmi živý osobní web už od 18. prosince nepřinesl žádnou aktualitu. Poslední je pouze oficiální a všeobecně známá informace, že se Američan stal Hráčem roku na PGA Tour 2009.

Stal se jím i přesto, že loni nevyhrál ani jeden ze čtyř majorů. Ten nejbližší a nejslavnější se v Augusta National Golf Clubu uskuteční mezi 8. a 11. dubnem a Harmonova předpověď by naznačovala, že Woods už tam bude hrát i US Masters. Vyhrál ho v letech 1997, 2001, 2002 a 2005.

Je snazší objevit Usámu než Tigera?

Než loni v listopadu aféra kolem Woodse vypukla, málokdo pochyboval, že současný golfový fenomén překoná historický rekord Jacka Nicklause a jeho 18 major titulů. Sám jejich držitel nedávno vyjádřil určité pochybnosti.

"Jestli nebude hrát v tomto roce, bude to mít o moc těžší," připojil se Nicklaus k Harmonovi s poukazem na to, že vlastně tři velké turnaje se v tomto roce budou hrát na jeho oblíbených hřištích. V Augustě Woods drží hned několik rekordů, mimo jiné nejnižší počet ran na čtyři kola (270 v roce 1997).

Tiger Woods a Jack Nicklaus

Nicklaus vyjádřil přání, aby si Woods i v těžkých chvílích našel čas na golf. I Harmonovi leží v hlavě, kde muž, jehož hře kdysi tolik prospěl, může být. "Jednodušší je najít Usámu bin Ládina než Tigera," prohlásil.

O tom, co Woods dělá, kolují nejrůznější zprávy. Mimo jiné i ta, že se na prestižní klinice odnaučuje sklonům vést dvojí život, nebo že absolvoval plastiku chrupu, nutnou po podivné autohavárii, kterou měl před necelými dvěma měsíci před svým domem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze