Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plzeňští plošináři opět sází na polské posily

8 2006
Plzeň - Překvapení asi nebude. Tým plochodrážního klubu Plzeň sice uvedl na letošní extraligovou soupisku polského jezdce Jaroslawa Hampela, účastníka seriálu Grand Prix. Plošinář ale na webových stránkách uvedl, že s angažmá v Česku nepočítá.

Šéf plzeňského klubu Leopold Klíma tvrdí, že ještě není nic úplně ztraceno a že plošinářská hvězda Jaroslaw Hampel může v úvodním kole extraligy nastoupit v plzeňských barvách.

"S Hampelem jednal náš manažer Václav Verner několikrát. Pak se jeho jméno objevilo na internetu na naší extraligové soupisce. Jezdec na to reagoval tím, že v Česku startovat nebude," vysvětluje Leopold Klíma.

"Ale jednání s ním ještě neskončila. Teď jsem mu poslal dopis s tím, že bychom chtěli, aby za nás jel úvodní závod extraligy. Ale určitě měla být naše jednání intenzivnější. To přiznávám."

První podnik nejvyšší tuzemské klubové plošinářské soutěže je naplánován na 12. dubna na stadion v Praze na Markétě. A právě tam se v létě pojede jeden z dílů seriálu Grand Prix.

"Pro Hampela by to bylo výhodné, startovat tady. Byl by to vlastně trénink na Grand Prix. Jinak se vlastně na pražském stadionu nesveze dřív, než při vlastním světovém závodě," říká Klíma. "Podobně postupoval kdysi Wigg a vyplatilo se mu to."

Plzeňský tým bude v letošní sezoně opět sázet na kombinaci mladíků se zkušenými plošinářskými matadory. V minulých letech oznámená soupiska je toho důkazem. Vedle mladých jezdců Zdeňka Simoty a Filipa Šitery je na ní osm polských jezdců. Do závodu ale mohou nastoupit dva.

"Pojedeme podobně jako loni. Ze zahraničí počítáme především se službami Krzysztofa Stojanovského, které vždy doplní jeden další jezdec," sděluje šéf klubu.

Na ovál míří další z rodu Hádků

Na soupisce je ale také řada dalších mladých plochodrážníků. Mezi nimi je také další z rodu Hádků - Michael, jemuž bude v květnu 16 let. Po mnoha zimách, kdy jezdci nabírali síly na plošinářská klání individuálně, se letos Plzeňané vypravili na zimní soustředění. To uskutečnili na přelomu ledna a února na šumavské Kvildě.

"Fyzička je základ i pro plošináře, a tak jsme se vrátili k tomu, co jsme v Plzni dělali po dlouhé roky. jenže tentokrát dostali kluci zabrat. Byli tam v době největších mrazů," říká Klíma.

Šitera závodil v teple Nového Zélandu

Na Kvildě ale chyběla jedna z opor týmu Plzně - Filip Šitera. Od Vánoc až do začátku února na rozdíl od klubových kolegů nemrzl, ale užíval si tepla. Startoval totiž v plošinářských závodech na Novém Zélandu.

Absolvoval 14 závodů na nejrůznějších drahách, často pro českého jezdce nepředstavitelných. "Nejkratší měla jen 120 metrů a jelo se na ní v šesti jezdcích. Bylo to docela husté, padalo se. Ani já jsem se pádu nevyhnul," vzpomíná Filip Šitera.

"Ale jelo se i na dráze dlouhé 800 metrů s betonovými mantinely. Taky docela tvrdé..."

Šitera upadl na novozélandských drahách několikrát. A po jednom z pádů má lehce poraněné koleno, které si v těchto dnech doléčuje.

"Příští týden chci být fit, protože bych měl startovat v Polsku. Ale uvidíme, zda se uskuteční alespoň trénink. Počasí bude mít hlavní slovo," doplňuje Filip Šitera.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze