Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plzeňští házenkáři mají za sebou týden v Rakousku, déšť jim nevadil

Michal Tonar | foto: MAFRA

29 2017
Tschagguns (Od našeho zpravodaje) - Alpské vrcholky sice zůstaly po většinu pobytu v rakouském Tschagguns zahaleny v dešťových mracích, ale i tak se plzeňští házenkáři v pátek loučili s penzionem Golm po týdenním soustředění spokojení.

„Tréninky jsme kvůli dešti museli několikrát přizpůsobit, ale jinak jsme podmínky měli skvělé. Nádherný penzion, výborné jídlo,“ pochvaloval si trenér Michal Tonar.

Házenkáři byli na stejném místě v Rakousku už potřetí a možná už založili podobnou tradici, jakou mají fotbalisté bundesligového SC Freiburg. Ti jezdí do sousedního Schrunsu nepřetržitě už jedenáct let!

Krásné prostředí v údolí Montafon tak poznával před časem i plzeňský odchovanec Vladimír Darida. A v nádherných scenériích se připravovali i další věhlasné kluby, jejichž fotografie mají na zdejším stadionku zvěčněné.

Ale ještě zpět k závěru házenkářského soustředění. Až ve čtvrtek se tým dočkal solidního podnebí, po vydatném kruhovém tréninku tak kouč k hráčům zavelel. „Rozdělit na staré - mladé, dvacet minut fotbálek,“ dirigoval Tonar.

Na stadionu ve Schrunsu, kde se loni chystal i španělský nároďák, aby pak na Euru porazil český národní tým, se tak hráči vrhli do prestižního souboje. „Doufám, že se to ukáže jako dobrý tah a po volném víkendu se v Plzni s chutí zase vrátí k tréninku, to už začneme pořádně pracovat s míčem.“

Jen pro pořádek - staří slavili výhru 3:1, skvělými zákroky k ní přispěl v brance 31letý Srb s chorvatským pasem Milan Ivančev. V házené má na starosti spíš střílení gólů, ale při fotbálku se vždycky hrne mezi tyče.

„Baví mě to,“ usmál se chlapík, který v Plzni zahajuje už třetí sezonu. „Jsem tady moc spokojený,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web ještě na terase penzionu Golm v Tschagguns.

Jeden přestup v létě přece jen stihl. Doma v Srbsku se oženil s přítelkyní Dianou, rovněž házenkářkou. „Ona hraje srbskou ligu, já jsem teď v Plzni. Uvidíme po sezoně, jak budeme pokračovat,“ říkal Ivančev.

Už loni však mluvil o tom, že by ho přítelkyně mohla do Čech následovat...Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze