Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sezona ve třech vzala manažerovi slánských plochodrážníků chuť

ilustrační snímek | foto: Michal Klíma, MAFRA

22 2014
Plochodrážníci Slaného v extralize družstev získali bronz, ale není to výsledek ke slavení. V soutěži jely jen tři týmy a manažer Milan Mach neví, co bude dál.

V jakékoliv jiné soutěži by bronzové medaile znamenaly hodnotné ocenění. Ale v plochodrážní extralize družstev ne. Sport levých zatáček je v Česku ve velkém útlumu. Letos v nejvyšší soutěži startovaly jen tři týmy, takže bronz pro Slaný se zároveň rovná poslednímu místu.

„Tři týmy v extralize, to je samo o sobě špatné. Navíc byl blbý i systém, základní část se vlastně ani nemusela jet,“ naráží slánský manažer Milan Mach na fakt, že bez ohledu na výsledky v úvodní fázi sezony všem startujícím zůstala šance na titul. Pouze Pardubice jakožto vítěz základní části postoupily přímo do finále. I to bylo takřka jasné hned zkraje sezony.

V semifinále se pak utkal Slaný s pražským Olympem a souboj – původně plánovaný na dva závody -měl velmi zvláštní okolnosti.

Série měla začínat 3. září ve Slaném, ale kvůli nepříznivému počasí se manažeři týmů dohodli na náhradním termínu den po pražské části semifinále.

Na Markétě před týdnem v úterý vyhráli domácí 50:43 a Mach cítil velkou křivdu kvůli verdiktu sudí Lenky Felixové z páté rozjížďky.

„Náš Robert Kosciecha jel na prvním místě a srazil se se Zdeňkem Holubem. Podle mě i většiny lidí na stadionu to byl zaviněný pád ze strany domácího jezdce, ale rozhodčí vyloučila Kosciechu. Jízdu jsme mohli vyhrát 5:1, ale místo toho jsme prohráli 1:5,“ líčí Mach. „Není to poprvé, kdy se nám něco podobného stalo. Strašně mě to namíchlo, jsem z toho otrávený. Ztratil jsem chuť pokračovat a nevím, co bude dál.“

I tento moment měl vliv na slánské vyřazení, protože klub bezprostředně po prvním semifinále ohlásil, že jeho dráha pro odvetu o den později není sjízdná a jiný termín kvůli nabitému programu českých závodů i českých jezdců není možný. Olymp postoupil do finále bez nutnosti jet odvetu.

V plochodrážním zákulisí se proslýchá, že v příštím roce by se extraliga mohla vrátit k modelu čtyřutkání, o který dlouhodobě usiluje Slaný i Mšeno, jež letos demonstrovalo nesoulad se systémem svou extraligovou neúčastí.

„Pokud vím, jedná se o tom, ale já se těch schůzek neúčastním,“ řekl Mach.

Vrátí se do plochodrážní extraligy náboj?Najdete na iDNES.czmobilní verze