Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubické plochodrážníky doma předčila pražská Markéta

Český plochodrážník Václav Milík (v popředí) v souboji se švédským reprezentantem Oliverem Berntzonem. | foto: AP

22 2017
Mizerný úvod prvního kola plochodrážní extraligy družstev nepustil jezdce pardubického AMK Zlatá Přilba výš než na finální druhou příčku. Šampiony z let 2015 a 2016 na domácím oválu ve Svítkově předstihl o dva body pražský AK Markéta.

„Začátek byl hodně špatný,“ prohlásil manažer pardubického družstva Lubomír Vozár. „Počítal jsem s tím, že Milík vyhraje první jízdu, ale skončil druhý. Štichauer pak přejel čáru u konce dráhy a byl vyloučený. Tím to začalo,“ popisoval Vozár.

Nejlepší český plochodrážník Václav Milík pro Zlatou Přilbu nasbíral 13, Tomáš Suchánek 11, Patrik Mikel 5, Hynek Štichauer 4 body. Josef Novák zůstal na nule.

„Suchánek jel pěkně,“ chválil Vozár. „Ale Štichauerovi se nedařilo, čtyři body z pěti jízd je hrozně málo. Nestartoval, nebylo to ono. Naopak Smetanovi z Markéty to šlo, což se pak projevilo. Junior Novák taky mohl udělat aspoň bod, ale nějak se mu v závodě záhadně zadřely palivové kohouty... To nám pak chybělo,“ vypočetl Vozár.

Oporu Milíka zase trápily převody jeho stroje. „Má nový motor, jenže je nastavený na dráhu v polské Vratislavi. Tady byla docela tvrdá a trvalo mu, než se do toho trefil,“ vysvětlil manažer.

Podle něj jinak diváci ve Svítkově sledovali parádní plochodrážní představení. „Byl to nádherný a vyrovnaný závod, každou chvíli byl první i poslední někdo jiný. Klidně mohl vyhrát i Slaný, který byl nakonec čtvrtý. Extraliga je zatím o něčem úplně jiném než loni, kdy byl tým Plzně a Březolup opravdu slabý. Bylo vidět, že slovenská Žarnovica je mnohem kvalitnější,“ dodal manažer Vozár.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze