Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jako na horské dráze. Belgičanka soptila a Plíšková tvrdí: Zlepším se

Česká tenistka Karolína Plíšková vyhlíží postup do 2. kola Wimbledonu. | foto: Reuters

28 2016
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Travička zelená, může si zvesela prozpěvovat Karolína Plíšková. Na nejrychlejším tenisovém povrchu se letos smí chlubit bilancí 10-2. Vylepšila si ji i na pečlivě sestřiženém jílku vytrvalém ve Wimbledonu. Než však přemohla zavilou Belgičanku Wickmayerovou, hodně se načekala a dost se nadřela.

Ten mač na dvorci číslo 2 připomínal zběsilou jízdu po horské dráze. 6:2, 0:6, 8:6.

Yanina Wickmayerová v jednu chvíli zlostně odpálila míček a vytrhla sběrači ručník. Rozkřičela se na svůj tým v lóži. Věděla, že si pořádně nadrobila. Za stavu 3:3 ve třetí sadě pod palbou soupeřky ztratila podání. Zdálo se, že jako obvykle klidně působící Plíšková zlomila vzpurnou sokyni. Nedokázala však zápas dopodávat a nechala ji dotáhnout na 5:5.

Napětí se stupňovalo, stmívalo se, lidí v areálu ubývalo, na drtivé většině dvorců už zavládl klid. 6:6. Servis Wickmayerová. Pět shod. Pak kardinální chyba Belgičanky. Brejk na 7:6 pro Plíškovou. Ta servíruje.

Fotogalerie

Jen jednou zakolísá. Wickmayerová pod tlakem kazí. Konec!

„Dobrý zápas,“ doléhají k ní slova vítězky přes mlhu zklamání. Prchá do šatny. Plíšková s úlevou mává nepříliš početnému obecenstvu.

Byl to na první kolo těžký los a zvlášť náročný zápas, souhlasíte?
Docela jo. Ona se dostala do laufu, k čemuž jsem pomohla i já. První set byl hladký, hrála jsem solidně, ona dělala dost chyb. Potom mě lehce brejkla, dostala game zadarmo. A to jí dostalo do zápasu. Bohužel jsem nedoservírovala třetí set za stavu 5:4. Trochu smolně. Ale hlavně, že jsem to první kolo přežila.

Hrajete čtvrtý turnaj na trávě. Podepsal se na vás náročnější program?
Určitě ne. Nejsem unavená. Jsem spíš zápasový typ. Měla jsem po přesunu z Eastbourne den volna. Dneska to nebylo zvlášť náročné na kondici. První týden na trávě jsem byla dost rozsekaná, ale už jsem si na ten pohyb zvykla. Za ty zápasy jsem ráda, nevyměnila bych je za nic. Možná mi ta herní jistota vyhrála v závěru těch pár rozhodujících balonů.

Kurzy a přímé přenosy

Tipsport a Wimbledon

Na trávě máte bilanci 10-2, čerpáte z ní sebevědomí?
Tolik vítězství jsem na trávě nikdy neměla. V Birminghamu jsem vypadla v prvním kole s Bárou Strýcovou, ale zase jsme spolu vyhrály debla.

Cítíte se na tomhle povrchu nejlépe v životě?
Asi jo. Makám na kondici, abych se při úderech dostávala níž a níž. Trošičku jsem se posunula. Myslím si třeba, že v příštím kole (proti Japonce Doiové) budu hrát daleko líp.

Pořadatelé vaše utkání nechali mimo program s tím, že ho zařadí navečer podle vývoje na největších dvorcích. Jak obtížné bylo čekání?
Připadalo mi to zbytečné. Asi si mysleli, že se uvolní centrkurt. Ale pak hrozilo, že nám to přeruší za stavu 6:6 ve třetím setu. To by bylo nepříjemné. Přitom byly volné jiné kurty. Od tří jsem byla v areálu, bavila jsem se s tátou, se ségrou, s kondičním, fyzioterapeutem, trenérem Jirkou Vaňkem. Docela mi to uteklo, i když jsem nastupovala až v sedm. Ale hlavně jsem ráda, že to dopadlo takhle.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze