Plážové volejbalisty Bonnerová s Nakládalovou skončily v Číně deváté

Šárka Nakládalová se vrhhá po míči. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

13 2017
Plážové volejbalistky Martina Bonnerová s Šárkou Nakládalovou obsadily dělené deváté místo na turnaji World Tour v čínském Čchin-čou.

Bronzová dvojice ze zářijového domácího šampionátu vyhrála na tříhvězdičkové akci jeden zápas, ve druhém kole play off jejich cestu ukončily Ukrajinky Valentina Davidovová a Jevgenija Ščipkovová.

Proti papírovým favoritkám české hráčky vyhrály první set 25:23, v dalších měly navrch soupeřky 21:14 a 15:9.

Bonnerová s Nakládalovou byly v Číně nasazené přímo do hlavní soutěže a i v prvním kole absolvovaly třísetovou bitvu, než v roli favoritek porazily španělskou dvojici Amaranta Fernándezová, Angela Lobatová 17:21, 21:17, 15:10.

Na čínském písku hráli také Ondřej Perušič a David Schweiner, ale současné české jedničky vypadly hned v prvním kole po těsné porážce od srbského páru Djordje Kolarič, Lazar Klasnič 17:19 v rozhodujícím setu.

Turnaj Světového okruhu v Čchin-čou

České páry v play-off:

Muži
1. kolo:
Kolarič, Klasnič (22-Srb.) - Perušič, Schweiner (11-ČR) 2:1 (17, -14, 17)

Ženy
1. kolo:
Bonnerová, Nakládalová (10-ČR) - Navarrová, Lobatová (23-Šp.) 2:1 (-17, 17, 10)

2. kolo:
Davidovová, Ščipkovová (8-Ukr.) - Bonnerová, Nakládalová (10-ČR) 2:1 (-23, 14, 9)