Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Konec Kiki a Maki? Sluková by měla vytvořit dvojici s Hermannovou

Česká dvojice Kristýna Kolocová (vlevo) a Markéta Sluková v duelu proti finskému páru Lehtonenová, Lahtiová. | foto: ČTK

24 2015
Před třemi roky byly páté na olympiádě, loni zažily průlomovou sezonu s triumfy na turnaji v Praze a v Berlíně. Podle informací Českého rozhlasu ale plážové volejbalistky Kristýna Kolocová a Markéta Sluková končí vzájemnou spolupráci. Oficiálně má nejlepší český pár tuto zprávu oznámit v pondělí, na kdy svolal tiskovou konferenci.

Radiožurnál uvedl, že v rozchodu hrají roli neshody ohledně financí, podle zákulisních informací to však skutečnou příčinou současné situace není. Stanovisko obou hráček však do pondělí zůstává neznámé, jelikož ani jedna z nich se až do tiskové konference nechce o celé záležitosti vyjadřovat.

Pokud se zpráva potvrdí, bude to překvapení. Loňská, desátá společná sezona, byla pro Kolocovou se Slukovou zároveň životní. Zdálo se, že by mohly patřit mezi české hvězdy na olympiádě v Riu v příštím roce.

Fotogalerie

Pravda, letošní sezona jim zatím moc nevycházela. V přípravě je zbrzdila nemoc, výkony v sezoně zůstávaly za očekáváním. Přitom právě letos jim na výsledcích mimořádně záleželo: sezona 2015 a část roku 2016 rozhoduje o kvalifikaci na olympiádu.

A dosavadní představení „Kiki a Maki“ příliš úspěšná nebyla. Letos si připsaly „jen“ tři devátá místa. V Poreči poprvé po dvou letech nepostoupily ze skupiny. A na nedávném mistrovství světa skončily na 17. místě.

Přesto stále drží ve světovém žebříčku 24. pozici. A nezdálo se, že by jejich spolupráci hrozil krach.

Dle náznaků už ale v pondělí může být potvrzen.

Sluková by měla hrát ve dvojici s Hermannovou

Souvisí s tím další zpráva z Českého rozhlasu - má dojít rovněž k rozchodu druhé nejlepší české dvojice Martina Bonnerová a Barbora Hermannová.

„Dneska ráno před tréninkem moje spoluhráčka Bára Hermannová mně a našemu trenérovi sdělila, že přijala nabídku šéftrenéra českého beachvolejbalu a životního partnera M. Slukové vytvořit novou dvojici Hermannová-Sluková. Mě i celý tým bez jakékoli předešlé domluvy postavila uprostřed sezony ze dne na den před hotovou věc,“ uvedla Bonnerová na facebooku.

Chování Hermannové ji zklamalo a označila ho za nesportovní. „Slušný člověk by měl spolupráci ukončit po předešlé domluvě a po ukončení sezony. Tímto bych se chtěla všem omluvit za situaci, která se stala bez mého vědomí. V co nejkratší možné době ji budeme řešit,“ dodala Bonnerová.

Dvojice Kolocová - Sluková učila i naše čtenáře tajům plážového volejbalu:

Autoři: ,


Mercedes Třída E 2,0 220d...
Mercedes Třída E 2,0 220d...

r.v. 2016, naj. 15 500 km, diesel
1 064 219 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze