Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hermannová má infekci v noze, plážové volejbalistky Čínu vynechají

Markéta Sluková (vpravo) s Barborou Hermannovou na turnaji v brazilském Maceió. | foto: http://www.fivb.org

13 2016
Čínské plány českého páru plážových volejbalistek zbouraly zdravotní trable Barbory Hermannové, která musí brát kvůli infekci v noze antibiotika. Spolu s Markétou Slukovou se tak ze Sia-menu rychle vrátily domů a vynechají dva turnaje Světového okruhu.

„Zdraví máme všichni jenom jedno a sezona je ještě dlouhá. Nikdo nechce, aby se Barče infekce rozlezla, anebo aby pak měla nějaké dlouhodobější následky,“ napsaly české hráčky na svém webu. Hermannová objevila štípanec minulý týden v úterý, původně mu nepřikládala větší význam. „Braly jsme to tak, že jaro je za dveřmi a tak se prostě jen probouzí k životu všechna možná zvířátka.“

Noha ale do druhého dne výrazně otekla. „Kotník byl dvakrát takový, flekatý a pulzující bolestí,“ popsaly. Vyšetření odhalilo počínající bakteriální zánět šířící se měkkými tkáněmi a Hermannová dostala antibiotika a mast. Tým proto doufal, že se noha zklidní a do Číny odletěl.

Při zastávce a noci strávené v Dubaji dostala Hermannová navíc teplotu. „Po dlouhých úvahách, mnoha telefonátech všem možným doktorům, které známe, jsme se rozhodli, že to aspoň zkusíme. Doufali jsme, že antibiotika konečně zaberou a půjde to.“

V Sia-menu se však ukázalo, že Hermannová hrát nemůže. „Otok sice trochu splaskl a teplota ustoupila, ale celá noha od kolene dolů Barču bolela jako čert a sotva chodila. O výskocích a rychlých pohybech nemůže být ani řeč.“ Proto se s koučem Simonem Nauschem rozhodli pro cestu domů.

Zastávka Světového okruhu v Sia-menu se zdá být pro Češky zakletá. Loni si tam Sluková podvrtla při zápase kotník a musely odstoupit. „Když tam bude příští rok turnaj, tak ho s dovolením vynecháme. Začínají nám pomalu docházet levé kotníky,“ dodala Sluková. O týden později chtěly startovat ve Fu-čou.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze