Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plavkyně Chocová vyhrála Velkou cenu Ostravy, ale čas ji zklamal

Petra Chocová | foto: Karel Pešek, MAFRA

28 2014
O jediný bod vyhrál David Kunčar z Komety Brno Velkou cenu Ostravy v plavání. Za čas 3:59,55 minuty na 400 metrů volným způsobem získal 775 bodů, o jeden více než druhý Pavel Janeček z Náchoda, jenž nejvíce bodoval na 200 metrů polohovky. V soutěži žen triumfovala Petra Chocová z České Lípy. Za čas 31,68 vteřiny na 50 metrů prsa brala 832 bodů.

Přitom se svým výkonem nebyla vůbec spokojená. "Minulý týden jsem v Ústí byla o půl vteřiny rychlejší," podotkla. Naproti tomu si pochvalovala vítězství na dvojnásobné prsařské trati časem 1:09,32 minuty. "Je to letos můj nejlepší čas," podotkla.

Mezi ženami se o celkové prvenství utkaly úřadující mistryně Evropy Petra Chocová se Simonou Baumrtovou. Ta měla 825 bodů za 28,85 vteřiny na 50 metrů znak. "Simona má hodně silnou znakařskou dvoustovku, budu napjatá, asi mi to prvenství vezme," předpovídala Chocová v průběhu nedělního odpoledne. Jenže Baumrtová 200 metrů znak zvládla za 2:13,14 minuty, což jí vyneslo "jen" 809 bodů. A Chocová se mohla radovat.

"Každý chce vyhrát, ale jsem spokojená s tím, co momentálně plavu," usmála se Simona Baumrtová. Nejvíc ji potěšila právě znakařská dvoustovka. "Byla jsem jen kousek za osobákem."

Celkově třetí skončila Barbora Závadová z KPS Ostrava. "Sobotní program jsem měla překvapivě dobrý, ale jela jsem až moc disciplín, sedm závodů, a v neděli to na mě padlo," řekla Barbora Závadová.

David Kunčar litoval, že na svou nejsilnější trať, na 200 metrů znak, nastoupil po kraulařském závodě. "Proto to nebylo tak dobré, ale celkově jsem s výkony spokojený," uvedl.

Plavci během víkendu překonali devět rekordů mítinku. "Takové množství nás příjemně překvapilo," řekl Boris Neuwirt z pořádajícího KPS Ostrava. "Jen to dokazuje, že výkony mohou být kvalitní i v podání českých reprezentantů, svědčí to o velké kvalitě."

A ta by mohla být ještě větší, kdyby pořadatelé rozdávali za nové rekordy i celkové prvenství prémie jako je tomu na většině mítinků. "Ano, dosud jsme žádné odměny nerozdávali, ale od příštího ročníku bychom je rádi zavedli," řekl Boris Neuwirt. "Především výkony Simony Baumrtové, Báry Závadové a Petry Chocové jsou na evropské úrovni, a pokud zavedeme odměny, tak by mohly přispět k ještě vyšší úrovni našeho závodu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze