Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Plavecký král Phelps znovu prohrál. Hned dvakrát za jediný den

Zklamaný Michael Phelps po porážce na znakařské stovce. | foto: Reuters

15 2009
Porážky na kontě plaveckého fenoména Michaela Phelpse přibývají. Čtrnáctinásobný olympijský šampion prohrál na mítinku v Santa Claře na kraulařské i znakařské stovce. Tedy v disciplínách, které nepatří k jeho nejsilnějším.

Hvězdný Američan musel oba nezdary zkousnout v jediném dnu. Nejprve zaplaval na prestižní kraulařské distanci čas 48,87 sekundy, který byl o 43 setin horší než výkon Kanaďana Brenta Haydena.

Ten už dříve nabídl fenomenálnímu Američanovi, že mu bude radit s přípravou na další olympiádu, kde se chce zaměřit i na sprinterské disciplíny. "Není to skutečný sprinter. Všichni vědí, že je nejrychlejší v závěru, ale musí zapracovat i na počáteční rychlosti," míní Hayden.

O několik desítek minut později Phelpse pokořil o 16 setin i znakařský specialista Ryan Lochte. "Každý se dá porazit. Je to jen otázka času a místa," vychutnával si výhru nad svým kamarádem Lochte.

Phelps měl na mítinku v Santa Claře, který byl teprve druhým od jeho vystoupení na OH v Pekingu, padesátiprocentní úspěšnost: v pátek vyhrál 200 metrů motýlek a o den později i čtyřstovku volným způsobem.

"Poznal jsem, jak na tom jsem a co je třeba zlepšit. Už se těším domů do své postele," řekl po třítýdenním soustředění Phelps.

Po olympijských hrách si dopřál dlouhou pauzu a v únoru navíc dostal tříměsíční zákaz závodění za kouření marihuany. Poprvé se představil na květnovém mítinku v Charlotte, kde ve stejných disciplínách jako nyní dvakrát prohrál. Tento týden má závodit ještě v Montrealu.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze