Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vytrvalkyni Rybářové krnovská voda nesedí. Přesto se vrací

Silvie Rybářová v bazénu. Ve svých záznamech má, že letos naplavala 2 600 kilometrů. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

13 2014
Vodu v krnovském bazénu nemá nijak zvlášť ráda. Neustálé obrátky v tamějším pětadvacetimetrovém bazénu jí nevyhovují. „Je to takové motání,“ říká o nich.

Přesto se Silvie Rybářová na Cenu Krnovska – pětikilometrový závod – ráda vrací. Letos v něm byla mezi ženami druhá za Lenkou Štěrbovou časem 1:01:11,30 hodiny.

„Plavat tak dlouhý závod v malém krnovském bazénu je úplně něco jiného, než v otevřené vodě,“ řekla Rybářová.

Proč se tedy do Krnova vracíte?
Mám to tu ráda. Je tu moc pěkná atmosféra a Ivan Smolka (jeden z organizátorů – pozn. red.) z toho umí udělat krásný závod. Takže tady jezdím každý rok, i když tu vodu nemám úplně ráda.

Letos jste prohrála ve finiši s Lenkou Štěrbovou.
Lenka se se mnou vezla celou dobu a umí zaútočit na posledních padesáti metrech. Ale bylo to pomalé, tímto tempem bych mohla plavat dál... Hlavně jsem měla dlouhou pauzu po posledním závodě Grand Prix, takže to pro mě byl takový trénink. S přípravou jsem znovu začala před třemi týdny.

Už vám došlo, co jste letos dokázala, když jste coby první Češka celkově vyhrála Světový pohár?
No, když se ohlédnu zpátky, moc jsem to vítězství po posledním závodě nevnímala. Ale okolí mi dávalo najevo, co jsem dokázala. A poslední dobou je toho čím dál více, pořád mi lidé gratulují, furt si to užívám. Mám i několik akcí za den. Jednu jsem i kvůli závodu v Krnově vypustila.

O co šlo?
Zástupci Jihomoravského kraje mě pozvali na Brněnské výstaviště. Mrzelo mě, že jsem tam nemohla být. I tam je velice příjemné prostředí. Jsem tam doma.

Už tušíte, jaká bude vaše příští sezona?
Budu preferovat především deset kilometrů, což je olympijská disciplína v dálkovém plavání. Měním i tréninkové plány.

Takže se pustíte do boje o olympiádu v Rio de Janeiru?
Přesně tak, vše budu směřovat k první kvalifikaci na olympiádu a pak případně ke druhé. Proto teď od sebe neočekávám žádné velké výkony. Bude trvat, než se se změnou přípravy tělo srovná.

Pojedete příští rok v únoru do argentinského Santa Fé obhajovat vítězství v závodě Světového poháru?
Chystám se tam, ráda bych si těch padesát sedm kilometrů znovu zaplavala. Je to tam příjemné a krásné. Znovu uspět ale bude pro mě těžké. Zatím netuším, s jakou formou tam vůbec pojedu. Je to ještě daleko. Určitě ale v Argentině nepoplavu ten druhý závod na osmdesát osm kilometrů. To už by byl moc velký nápor během krátkého času.

Jste také v nominaci na nejlepší dálkovou plavkyni světa za rok 2014. Co vy na to?
Je to nádhera být mezi dvanácti nejlepšími. Hlasování běží až do prvního ledna. Vše je otevřené. Uvidím, jak to dopadne. Krnov

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze