Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Plavkyně Petrová a Závadová: Velká cena a pak maturita

Tereza Závadová | foto: Ladislav Němec, MAFRA

29 2016
Pro ostravské plavkyně Michaelu Petrovou a Terezu Závadovou bude víkendová Velká cena Ostravy odreagováním před maturitními písemkami, které je čekají příští týden.

„Maturitu jen tak z hlavy nedostaneme, ale jsou to pro nás spíše tréninkové závody. V konkurenci, která má přijet, by však mohly vyjít dobré časy,“ shodly se Petrová se Závadovou.

„Snažíme se, aby k nám jezdili ti nejlepší závodníci, ale je těžké je sem dostat,“ přiznal Vítězslav Hartmann, ředitel závodu a vedoucí trenér pořádajícího KPS Ostrava. „Na startu bude skoro třetina českých reprezentantů a také výborní plavci ze zahraničí.“

Přijede jedna z nejlepších polských prsařek Agnieszka Ostrowská, ale už i jistí účastníci letošní olympiády Sascha Subarski a Birgit Koschischeková z ASV Vídeň a Krisztián Takacs z maďarského Györu. „Cizinců není moc, ale všichni jsou velice kvalitní, takže finálové boje budou hodně zajímavé,“ věří Hartmann. „Třeba padnou i nějaké rekordy Velké ceny, i když ty leží hodně vysoko.“

Pokud jde o české reprezentanty, představí se už jistí účastníci mistrovství Evropy, které bude v květnu v Londýně, a to Barbora Janíčková, Martina Elhenická, Petr Bartůněk, Jan Šefl, Monika Štěpánová, Petra Chocová, Tereza Horáková a také domácí sestry Barbora a Tereza Závadovy.

Ostatně ostravský závod je posledním nominačním na evropský šampionát. Tam z KPS pojede i Věra Kopřivová, která studuje v USA, takže na domácí závody nedorazí.

„Plavat doma je fajn, protože tu máme podporu rodiny a kamarádů,“ uvedla Michaela Petrová. Tereza Závadová její slova potvrdila: „Navíc jsme zvyklé na ten bazén.“

Koho považují za své největší soupeřky? „Marťu Elhenickou na dvoustovce kraul,“ řekla Petrová. „Nejsem si jistá, jestli se ségra přihlásila na polohovou čtyřstovku, ale pokud ano, tak ji,“ zmínila Závadová sestru Barboru, nejlepší současnou českou plavkyni.

Na Velkou cenu Ostravy se přihlásilo 250 plavců ze 45 oddílů. Během dvou dnů je čeká 1 138 startů. Rozplavby začínají v sobotu i neděli v devět hodin, sobotní finálový blok v 16.30, nedělní v 15.30.

Autor:


Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.czmobilní verze