Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V pardubickém aquacentru se poplave o české tituly i limity pro Rio

Jan Micka | foto: Pavel NěmečekMAFRA

1 2016
Po dvou měsících znovu míří do pardubického bazénu to nejlepší, co české plavání nabízí. Jan Micka, Barbora Závadová, Simona Baumrtová, Lucie Svěcená, Petra Chocová, Martina Moravčíková...

Na Letním mistrovství České republiky, které se koná v pardubickém aquacentru od pátku do neděle, by z absolutní tuzemské špičky neměl chybět nikdo.

Těm nejlepším půjde kromě titulů v některých případech ještě o plnění olympijských limitů pro brazilské Rio. Baumrtová o něj chce zabojovat na 100 metrů znak, Moravčíková s Chocovou na 100 metrů prsa a další reprezentanti Jan Šefl na 100 metrů motýlek a Pavel Janeček v polohových závodech na 200 i 400 metrů.

„Měl by to být vrchol domácí sezony, nic většího už u nás nebude. Hra o medaile je v řadě disciplín otevřená,“ říká Tomáš Neterda z pořadatelského SCPA Pardubice.

Šampionát dospělých se do města vrací po třech letech a má to hned několik důvodů. Klíčovým je vedle geografické polohy ve středu země také fakt, že vedení aquacentra jde plavcům „na ruku“.

„Vychází nám maximálně vstříc, na závody zavřou celou zónu aqua a sportovci mají možnost vyplavání. Kromě Podolí a Pardubic ta šance nikde není a plavci tyhle podmínky vítají. Řada týmů sem jezdí i na soustředění,“ konstatuje Neterda.

Z domácích plavců by měla mít největší šanci „na bednu“ dvojnásobná mistryně Evropy masters Jana Klusáčková na 50 metrů volný způsob. Ta by měla nastoupit i v silné štafetě na 4 x 100 metrů. Slušnou šanci na účast ve finále A by měly mít i Adéla Vavřinová, Michaela Štěrbová a Kateřina Burianová.

Každý den začíná rozplavbami v 9 hodin ráno, finálové bloky jsou na programu v pátek a v sobotu v 16 hodin a v neděli v 16.30.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze