Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Chocová, Moravčíková a Závadová postoupily na ME do semifinále

Petra Chocová | foto: Jiří Seidl, MF DNES

21 2016
Petra Chocová a Martina Moravčíková postoupily na plaveckém mistrovství Evropy do večerních semifinále na prsařské padesátce. Totéž se povedlo Barboře Závadové na trati 200 metrů motýlek. V dopoledních rozplavbách naopak vypadly Monika Štěpánová, Tereza Horáková a Anna Kolářová.

Mistryně Evropy na této trati z roku 2012 Chocová obsadila časem 31,41 deváté místo třináctá Moravčíková byla o 29 setin pomalejší, Monice Štěpánové nestačilo 33,55 k postupu.

„Jsem spokojená, protože je to můj letošní nejlepší čas, což byl takový malý první cíl. Úplně jsem se necítila, měla jsem víc záběrů, než jsem chtěla. Nebylo to sice ono, ale ten čas mě překvapil,“ uvedla Chocová v tiskové zprávě svazu.

Závadová zaplavala motýlkářskou dvoustovku za 2:13,25 a do semifinále se kvalifikovala jako poslední. „Chtěla jsem do toho kopnout, ale spíš než silově jsem do toho šla frekvenčně, a to byla chyba. To mě unavilo a ke konci už mi chyběly síly,“ popsala šťastný postup Závadová.

Horáková byla o více než deset sekund pomalejší a obsadila 26. místo. Daleko od postupu byla s časem 26,10 na kraulařské padesátce i Kolářová.

Do dnešních večerních finále nepostoupil žádný český reprezentant.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze