Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pittsburgh podlehl, dva týmy jdou dál

9 2000
P i t t s b u r g h, P r a h a -
Pod návalem pohrom se ve Philadelphii ocitl hokejový tým Pittsburgh Penguins. Neodolal, podlehl 3:6 a ve čtvrtfinále Stanley Cupu má blízko k vyřazení. V kritické pozici vězí též Toronto v boji s New Jersey. V Západní konferenci už je jasno: o finále se jako před rokem utkají Colorado a Dallas. Po devastující porážce v noci ze čtvrtka na pátek se Pittsburgh těžce sbíral. Kapitán Jágr během sedmihodinové partie zhubl o tři kila. V neděli na psychicky i fyzicky poznamenané mužstvo čekal další extrém: zápas začínající v poledne. Hned první střídání zkopírovalo poslední okamžiky předchozího střetnutí. Philadelphia skórovala po chybě obránce Kasparaitise, byť předtím asi porušila pravidla o ofsajdu. Za hromového burácení nadšeného publika pak zasypala zkoprnělého protivníka drtivými bodyčeky a sotva ho pustila za polovinu. Ve 4. minutě zvýšil na 2:0 bek Delmore, onen "neznámý", který rozhodl prodloužení ve třetí kapitole série. Načež si ublížil kapitán Jágr a po dalších dvou gólových úderech domácích za stavu 4:0 ve druhé třetině se nadobro odporoučel do kabiny. Přesný popis svého zranění si nechal pro sebe s tím, že jej prozradí až po skončení série. Nechtěl odhalit slabinu. V šesté bitvě v Pittsburghu by však měl na devadesát procent nastoupit, jak sám řekl místním novinářům. Přímý přenos by měl být ve středu od jedné hodiny ranní k vidění v Česku na TV Galaxie, jež však nenosí Penguins štěstí. Ve čtvrtfinále vysílala všechny tři jejich prohry, dvě vítězství nikoliv. Zadák Šlégr už žertem sliboval, že Galaxii raději uplatí, aby zápasy Pittsburghu přeskakovala. V tom nedělním se skvěl nováček Delmore. Razantními střelami si vysloužil hattrick, fanoušci na led podle tradice naházeli čepice, ručníky i červené paruky a Mario Lemieux, majitel Penguins, seděl v hledišti strnule jako zařezaný. Nádhernou akcí pomohl útočník Eliáš k triumfu New Jersey v Torontu. Pár dalších šancí však promarnil, takže New Jersey hájilo výsledek 4:3 v nevídaně hektickém závěru.

Čtvrtfinále Stanley Cupu, pátek: Colorado - Detroit 4:2 (23. Sakic, 31. Yelle, 45. Forsberg, 50. Podein - 33. Murphy, 47. Shanahan). Konečný stav série: 4:1.

San Jose - Dallas 4:5 (9. Damphousse, 18. Ricci, 28. Nolan, 35. Harvey - 31. a 39. Nieuwendyk, 2. Modano, 11. Carbonneau, 21. Zubov). Sobota:

Toronto - New Jersey 3:4 (9. Valk, 23. Farkas, 58. Berezin - 17. Eliáš, 36. Němčinov, 48. Malachov, as. Sýkora, 55. Madden). Stav série: 2:3. Neděle:

Philadelphia - Pittsburgh 6:3 (4., 38. a 46. Delmore, 1. Langkow, 21. McGillis, 24. Recchi - 36. Wright, 41. Kasparaitis, as. Straka a Hrdina, 49. Brown). Stav série: 3:2.

Dallas - San Jose 4:1 (11. Nieuwendyk, 14. Thornton, 45. Hull, 45. Cote - 49. Marleau). Konečný stav série: 4:1.
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze