Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Písek? To není nic pro mě, přiznal Svatoš

14 2006
Litomyšl - Vyslovte slůvko písek a pozorujte Bohuslava Svatoše. Nejspíše s ním zacloumete. "Vždycky jsem z něj měl panickou hrůzu," přiznal motokrosař litomyšlského Profistavu. Závody na písku nemá v lásce snad žádný český motokrosař. A ani on není výjimkou.

"Neumím na něm jezdit, jsem nejistý," neskrýval Svatoš. "I kdybych měl svůj den, tak mi to nepůjde. Natož když mám špatný den."

A právě takový si vybral při pátém dílu evropského šampionátu amatérské asociace IMBA. Na trať v nizozemském Heerde rozhodně nebude vzpomínat rád.

"Pořád jsem ležel. V každé jízdě jsem upadl," řekl Svatoš.

V duchu možná snil o posunu vzhůru ze sedmého místa v průběžné pořadí třídy open. Rychle ale na takové myšlenky mohl zapomenout.

"Nahoru už koukat nemůžu," potvrdil Svatoš. "Jsem rád, že jsem si aspoň udržel sedmé místo a mám pár bodů náskoku."

Nizozemský písek mu nesvědčil.
Patnácté, dvacáté a nakonec osmnácté místo. Tak dojel ve třech finálových jízdách. Jeho nejhorší výsledek v letošním mistrovství byl na světě.

"Sice jsem měl slušné starty a v jedné jízdě jsem se dostal i na šesté místo, ale to bylo vše," podotkl Svatoš.

Naději na lepší umístění mu vždy zhatila vlastní chyba, po níž skončil na zemi. "Aspoň že se do písku líp padá," usmál se Svatoš. "Nebyl jsem jsem sám, kdo měl problémy. Řada pádů byla dost zvláštních. Lidi by se určitě hodně bavili, kdyby to viděli v televizi."

Kuriózní karambol potkal i jeho. "Ve druhé jízdě jsem zahučel do rybníčku, kam se stahovala voda. Byl hned vedle trati," prozradil motokrosař.

Nebyl to opravdu vydařený den.

"Bohužel trať byla hodně rozbitá. Během víkendu se tam jelo mnoho závodů," řekl Svatoš. "Navíc není jednoduché jezdit se čtyřtaktním motocyklem na písku. Asi není náhoda, že většina jezdců v holandském mistráku měla dvoutakty," dodal litomyšlský motokrosař.

Heerde určitě bude chtít ve svých vzpomínkách zasunout někam hodně dozadu. Jeho hlavu už víc zaměstnává švýcarský Amriswil. Tam za necelé dva týdny šampionát vyvrcholí.

"Je to klasická motokrosová trať. Tam to bude pro mě mnohem lepší," řekl Svatoš. "Už jsem tam závodil, vyhovuje mi to tam."

Bude hájit sedmou příčku. Před osmým Nizozemcem van Rooijem má nyní třináctibodový náskok.

"Naštěstí on na tvrdém povrchu tolik neumí. A kdyby zapršelo, byl by úplně namydlený. Bláto není jeho povrchem," tvrdí Svatoš.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze