Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pilot rallye Pech: Bohemka je nej...

Václav Pech při Rallye Hustopeče | foto: Šálek VáclavČTK

2 2010
Plzeňský pilot Václav Pech v pátek odstartuje do Rallye Bohemia, která je nejkvalitněji obsazeným závodem dosavadního průběhu MČR v automobilových soutěžích. Pojedou i Prokop a polská elita.

Ve vacích mají na každou tréninkovou jízdu pět litrů tekutin. A technika hlídá, zda za den nepřekročí povolený limit 50 kilometrů cvičné jízdy.

I to je příprava na Rallye Bohemia, pátý díl domácího šampionátu v automobilových soutěžích. Ta startuje dnes odpoledne tradiční diváckou erzetou v Sosnové na Českolipsku a potrvá do neděle.

"Bohemka je spolu s Barumkou nejtěžší u nás. Je zároveň nejtechničtější a jednotlivé rychlostní zkoušky jsou nejdelší. Proto ji považuji také za nejnáročnější," prohlásil Plzeňan Václav Pech, jezdec EuroOil teamu a pilot vozu Mitsubishi Lancer Evo IX.

A po vítězství na červnové Rallye Hustopeče také aktuálně druhý muž domácího šampionátu. Na vedoucího Pavla Valouška, který řídí Škodu Fabii S2000, ztrácí momentálně 21 bodů.

"Na Bohemce je úžasná konkurence, započítává se i do mistrovství Evropy. Přijela spousta skvělých polských jezdců, nechybí ani česká esa," připomněl Pech účast juniorského mistra světa Martina Prokopa, pilota továrního týmu Škoda Motorsport a obháhjce loňského prvenství Juhu Hänninena z Finska nebo elitních Poláků Michala Solowowa, Tomasze Kuchara či Leszka Kuzajema.

Adeptů na vítězství je více, na "bednu" myslí minimálně deset posádek. "Pět nejlepších pilotů se klidně může srovnat do pěti vteřin. Když mezi nimi budeme i my, budu maximálně spokojený," plánoval včera po poledni Pech.

Se spolujezdcem Petrem Uhlem už ladil vůz na středočeských asfaltkách. "Bohemka je náročná i vzhledem k tomu, že se jede na rozbitých cestách a hrozba defektu je veliká. Snažíme se najít optimální trasy. Auto připravujeme od začátku týdne, pracovali jsme na optimálním nastavení diferenciálu. Doufám, že se nám to povedlo," mínil plzeňský pilot.

Na červnové Rallye Hustopeče vyhrál v obrovském vedru, v rozpáleném autě bylo hůř než v sauně. A stejné podmínky čekají jezdce i nyní. "Chceme jet takticky. To znamená soustředit se na hlavní konkurenty v domácím šampionátu, prvního Pavla Valouška a třetího Romana Krestu," řekl Pech.

V pozici lídra šampionátu se na start postaví Valoušek, jenž vyhrál dvě ze čtyř odjetých rallye. Jezdec podporovaný továrním týmem Škody bude mít k dispozici novou evoluci Fabie S2000, kterou tak čeká česká premiéra.

"Bohemka je velmi náročná soutěž, jedna z nejtěžších, ale i nejkrásnějších u nás. Sám jsem zvědavý, jak v novém autě obstojíme," uvedl Valoušek. Jedno je jisté. Na Bohemce se nikdo nešetří, pojede se naplno.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze