Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pilot formule 1 Alonso už teď v Monaku plánuje, co bude dělat v Praze

Fernando Alonso v Monaku | foto: ČTK

22 2009
Monte Carlo (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Desítky neznámých měst, stovky hodin v letadla, tisíce nových tváří a úsměvů. Tak vypadá život dvojnásobného šampiona F1 Fernanda Alonsa.

Takových akcí, jakou absolvuje za 17 dní v Praze, zažívá nepočítaně. Přesto ví, že do Česka nejede za holkama. "Letím tam hned po Turecku, čeká mě tam pár povinností," začal vypočítávat před překvapenými českými novináři.

Pilot formule 1 je celebrita, za úkol má nejen závodit, ale také prezentovat tým i sponzory po celém světě. Když hlavní sponzor Renaultu pošle Alonsa do Prahy, musí přikývnout, přestože by radši po Velké ceně Turecka ležel pár dní někde u moře nebo navštívil svou rodinu ve Španělsku.

Uspějeme, říká Alonso

Fernando Alonso se ve volných trénincích Velké ceny Monaka do nejlepší desítky nevešel, přesto věří, že se mu podaří v klikatých uličkách uspět.

"Neměli jsme jediný problém a podařilo se nám odjet opravdu hodně kol," hodnotil po volných trénincích španělský jezdec. "Myslím, že budeme konkurenceschopní. Klíčem k úspěchu bude, jako pokaždé zde, kvalifikace. A zdá se, že s naším letošním autem by to zrovna v Monaku mohlo vyjít."

Jenže Alonso je profesionál, a stejně jako při otvírání bankovní pobočky v Londýně nebo při prezentaci nové kolekce bot v Miláně, bude v Praze s úsměvem a ochotně odpovídat na dotazy desítek novinářů.

"V Praze toho bude hodně, ale nemyslím, že by to mělo být nepříjemné," vyprávěl po čtvrtečních trénincích v Monaku. "Nejprve mě čekají nějaká setkání v tamní centrále ING. Pohovořím se zaměstnanci a nebudou chybět ani setkání s médii."

Vypadá to, že Alonso se detailně nepřipravuje nejen na Velké ceny, ale také na návštěvy, jako bude ta pražská. Hlavní cíl jeho cesty do středu Evropy mu je jasný.

"Poté pojedu za dětmi na onkologické oddělení do nemocnice (Motol - pozn. redakce), kterou ING podporuje. Snad jim moje přítomnost udělá radost," posunul si prstem modro-oranžovou kšiltovku a nadzvedl obrovské sluneční brýle, aby bylo vidět, že to myslí vážně.

Prohlídka staré Prahy v harmonogramu pilotovy návštěvy v české metropoli není, ale rozhodně ji neodmítá. "Snad zbude trochu času na prohlídku města. Slyšel jsem, že Praha je hezká."

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze