Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Phar Service Super Cup ovládli favorité

6 2003
Praha - V nominačních závodech na pražské listopadové mistrovství světa ve sportovním aerobiku a ve fitness týmech dominovali favorité. Soutěž Phar Service Super Cup v hale v Hostivaři se stala přehlídkou nejlepších českých závodníků, kteří tak navázali na medaile z nedávného evropského šampionátu v maďarské Pécsi.

Český sportovní aerobik obsazuje na světovém šampionátu v pražském Kongresovém centru v každé kategorii po třech jednotlivcích, párech, či družstvech. Nominační komise měla usnadněnou pozici, protože v Hostivaři v šesti ze sedmi soutěžních kategorií obsadili tři první příčky dlouhodobě nejlepší reprezentanti.

Mezi ženami potvrdila domácí primát čertsvá evropská šampionka Martina Fulínová, v mužích byl nejlepší Martin Dušek, bronzový medailista z Pécse. Jako obvykle bezkonkurenčně předvedlo svou sestavu družstvo David Holzer, Jakub Strakoš, Vladimír Valouch, pětinásobní mistři Evropy a dvoujnásobní světoví šampioni.

"Jsme připraveni vybojovat v listopadu třetí světový titul, který nám na loňském mistrovství světa unikl kvůli chybě v sestavě," řekl Valouch.

V párech mají neochvějnou první pozici Jana Kavříková s Petrem Jánským, přičemž tito letošní mistři Evropy by v Praze také rádi dosáhli na světové zlato.

Ve fitness týmech se rovněž nezrodilo žádné překvapení.

V nejsledovanější kategorii step bylo na prvních dvou místech stejné pořadí jako v Pécsi. Nejvýše družstvo mistryň světa Těžká směs, hned za ním celek Druhý dech, v jehož sestavě cvičí i světová šampionka v ženách z roku 1997 Olga Šípková.

reklama


"Na mistrovství Evropy v Pécsi nám titul vyfoukly Maďarky, tak jim to teď v Praze musíme odvést," řekla Jana Havrdová, vůdčí osobnost Těžké směsi. "A rády bychom obhájily světový titul i proto, že po pražském mistrovství nás minimálně polovina se závoděním končí. Čas se zastavit nedá, většinou jsme mámy a chceme se konečně se vším všudy věnovat rodinám a dětem."

Výsledky Phar Servic Super Cupu

Sportovní aerobik
Ženy:
1. Fulínová, 2. Brandová, 3. Chlebnová (všechny Fitness Club O. Šípkové).
Muži: 1. Dušek (Fitness Club O. Šípkové), 2. Jánský (Akademie Factory Pro R+D Hufových), 3. Sirotek (Juniorská škola Domyno Ivy Farářové).
Páry: 1. Kavříková, Jánský (Akademie Factory Pro R+D Hufových), 2. Protivínská, Krmíček (Aerobic Team T. Krmíčka VUT Brno), 3. Zámostná, Sirotek (Juniorská škola Domyno Ivy Farářové).
Družstva: 1. Holzer, Strakoš, Valouch (Fitness Club O. Šípkové), 2. Havlíčková, Šejvlová, Tomášková (Sqush Point Team Martina Duška), 3. Babková, Marhová, Šramlová (Fitness Club O. Šípkové).
Fitness družstva
Step:
1. Těžká směs, 2. Druhý dech, 3. Fitness Studio Zdeny
Vitákové.
Aerobik: 1. Fitness Center Hanky Šulcové, 2. Aerobik Team Veroniky Vrzbové, 3. Sport Aerobic Liberec.
Funk: 1. Fitness Station Praha, 2. AT Studio Domino, 3. Fitness Star.

Na mistrovství světa v Praze ve dnech 6. - 8. listopadu jsou nominováni všichni z výše uvedených výsledků. Pouze v ženách bude Česko reprezentovat vedle Fulínové a Brandové jako třetí v pořadí Lucie Jiříková, loňská mistryně Evropy a třetí letos v Pécsi, kde na evropském šampionátu startovala s podvrtnutým kotníkem.

"Jiříková byla kvůli léčení z nominačních závodů omluvena," poznamenala Bohumila Řešátková, manažerka Českého svazu aerobiku. "Ale vzhledem k dlouhodobě špičkové výkonnosti a výborným mezinárodním výsledkům měla nominaci jistou."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze