Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kvitová přemohla střevní potíže, přibrala a říká: Zase začnu vyšilovat

17 2016
Melbourne (Od našeho zpravodaje) - Loni duševní i tělesné vyčerpání. Mononukleóza. A teď úmorné střevní potíže. Tenistku Petru Kvitovou i před Australian Open 2016 postihla dosti nevšední patálie. Jako by si v minulém roce nevybrala dost smůly. „Zase jsem si období před grandslamem zpestřila,“ prohlásila s úsměvem v Melbourne.

V pondělí dopoledne (v 1.00 SEČ) se po dvou letech v Melbourne Parku znovu střetne s Thajkou Luksikou Kumkhumovou. Zase bude jednoznačnou favoritkou. Tentokrát navzdory všem protivenstvím věří, že o hlavu menší soupeřku porazí.

„Nemám na ni dobré vzpomínky, ale doufám, že už jsem zkušenější hráčka a že to dopadne dobře,“ řekla v rozhovoru pro iDNES a Radiožurnál.

Nový rok, nové zdravotní trable. Co vás ještě nepotká?
Opět jsem si zpestřila přípravu na turnaj. Nebylo to nic příjemného. Dorazila jsem do Číny a hned druhý den jsem se necítila nejlíp. Byly z toho střevní potíže s teplotou. Týden jsem jenom ležela v posteli a skoro nic nejedla. Ani na dalším turnaji v Sydney jsem nemohla hrát, protože jsme byla hrozně unavená, zvládla jsem v tréninku dva gamy a stačilo to.

O kolik kil jste zhubla?
Tak o dvě až tři určitě. Ale naštěstí jsem je zase nabrala zpátky.

Už tak jste nebývale štíhlá. To jste si v profesionální kariéře musela udělat váhový rekord, ne?
Asi jo. Ale rozhodně jsem ho neplánovala. A ani to nevypadalo moc dobře, což bylo znát z reakcí lidí, kteří mě potkali. Mám radost, že se žaludek uklidnil. V Sydney jsem dostala nějaké prášky.

Jak se vám „tloustlo“?
Šlo to rychle. Asi za pět dní jsem kila měla zpátky. Po příletu do Melbourne jsem mohla jíst cokoliv, nač jsem měla chuť, což bylo fajn. Samozřejmě jsem si nedala něco smaženého. Ale třeba pizzu jo.

Působíte bezstarostně a vesele. Jenže nemoc vám zásadně zasáhla do přípravy na grandslam, ne?
To jo, ale teď už s tím nic neuděláme. Pořád mě bolí záda, jsem trošku ochablá. Ale jinak se cítím čím dál líp. V tréninku už to občas spadne, kam chci. I proto je v týmu uvolněná atmosféra.

Jste tedy připravená na Australian Open?
Doufám, že ano. Že z té předsezónní přípravy ve mně něco zůstalo. Čeká mě první zápas roku a hned na grandslamu. Je to nová zkušenost, ale věřím, že to zvládnu. Velká očekávání nemám. Nějak bude!

Můžou vám tyto okolnosti ulevit od obvyklé trémy před prvním kolem?
Možná. Ale nervozita zase přijde, dostaví se ten nepříjemný pocit v břiše a začnu vyšilovat.

Jak to vypadá, když vyšilujete?
Spíš nemluvím. Zavírám se do svého světa.

Jak vzpomínáte na porážku od Kukhumové před dvěma lety?
Není to nic příjemného. Ale myslím si, že jsem už přece jenom zkušenější hráčka. Snad se s tím zdárně poperu.

Mluvíte optimisticky. Při tréninku byl i kouč Kotyza samá legrácka. Čím to?
David je fakt celý tenhle výjezd v pohodě. Musím ho veřejně pochválit. Druhý David (kondiční trenér Vydra) je pozitivní pořád, takže nálada je výborná. I když v Sydney mi zrovna do smíchu nebylo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze