Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér se mi zbláznil, smála se Sáblíková. Novák chce na mistrovství světa

Petr Novák a jeho soupeř - polský trenér Wiesław Kmiecik. | foto: Pavel Petr

5 2016
Berlín (Od našeho zpravodaje) - Ta vzpomínka ji rozesmála. Trenér Petr Novák na pátečním tréninku nebyl jen v pozici diváka, peskujícího své svěřenkyně. Sám si vyzkoušel jedno půlkolo a prý to nebylo úplně nejhorší. Příští víkend v nizozemském Heerenveenu má dokonce na programu závod se svým polským kolegou - trenérem Wiesławem Kmiecikem.

„Jako závodník se necítím, ale rozhodl jsem se, že objedu aspoň jedno kolo. Že ho zajedu pod 50 sekund, to jsem taky splnil, ale do ideálu to má daleko,“ prozradil trenér Martiny Sáblíkové.

Toho k takovému kroku dohnala sama závodnice. „Vyhecovala mě v Inzellu. Říkal jsem holkám, ať mě neštvou, nebo ještě obuju brusle a ukážu jim, jak se má jezdit. No a Martina to nevydržela a říkala: „Víš co, tak si je obuj a ukaž nám to. Ono se to hezky povídá, ale špatně realizuje,“ vyprávěl.

A tak brusle obul a ukázal jim to. Rázem se k němu přidali i další trenéři a vznikla sázka. S kamarádem a polským kolegou Kmiecikem si to rozdají už příští víkend během finále Světového poháru v Heerenveenu. „Nechá se rychle vyhecovat. Naštěstí má ještě o malinko víc kilo než já. Už před 35 lety jsme spolu závodili, tak si to chceme zopakovat,“ usmíval se trenér.

Radost Martiny Sáblíkové a jejího kouče Petra Nováka

Úspěšná dvojka. Petr Novák a Martina Sáblíková

A o co se pojede? „Zatím nevíme, co bude hlavní cena, ale určitě se na ní rychle dohodneme. Je jedno, kdo prohraje, pít budeme stejně,“ smál se.

V osmašedesáti letech Novák připouští, že by nemuselo jít o ojedinělou akci. Láká ho i mistrovství světa v kategorii Masters, ve které by na šesté místo stačila pětistovka za 54 sekund. „A na medalili 41. Uvažuju, že to příští rok zkusím,“ nechal se slyšet.

Dokonce má i trenéra. „Vždycky se mě ptají, jestli nevím, kdo vyhrál, když vyhraje Martina. A já vždycky povídám, že taková jedna závodnice od takového jednoho trenéra. Tak ho požádám, aby mě připravil.“

Hádka prý nehrozí a pokud, tak se spolu dohodnou, připijí si a neshody smažou.

Že to myslí opravdu vážně, o tom svědčí i trenérova životospráva. „Jím zeleninu, na snídani ovoce, nebo si dám vločky. Vynechávám vepřové maso, jím jenom hovězí. Nemůžu mít sto kilo, vždyť jsem celý život sportoval. A ověřil jsem si, že jim to ještě na bruslích můžu ukázat,“ řekl.

Momentálně plánuje, jak ještě pár kilo shodit, aby se vlezl i do kombinézy, která je pro co nejlepší výsledek nutná.

A pak? Zaútočí na medaili ze světového šampionátu. Stejně jako jeho svěřenkyně.







Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz



mobilní verze