Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


I po Zolderu ještě drží Fulín naději na titul. Šanci stále máme, říká

Petr Fulín, archivní foto | foto: Roman Klemm

24 2015
Petr Fulín, automobilový jezdec z Plas na Plzeňsku, je i po předposledním podniku Evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC v belgickém Zolderu stále ve hře o celkový triumf v kategorii Single Malt Trophy.

I přes technické problémy vybojoval druhé a čtvrté místo, v celkovém pořadí šampionátu je třetí za vedoucím Borkovičem a druhým Slovákem Homolou. Na srbského lídra ale Fulín ztrácí už 29 bodů.

„Během pěti letošních víkendů jsme měli několikrát smůlu, mrzí mě, že pořád nám v nastavení něco schází. Ale ještě nás čeká jeden víkend, ve kterém budeme bojovat. Šanci stále máme,“ prohlásil po závodech v Zolderu Petr Fulín. Závěrečný podnik Evropského poháru se jede 11. října v italské Perguse.

Ale zpět do Belgie. Tým Křenek Motorsport se snažil vypilovat nastavení, jenže... „Nejprve nám z chladiče začala vytékat voda, poté odešlo čidlo na diferenciálu a k tomu mi nešlo řadit pomocí pádel pod volantem,“ popisoval Fulín už před kvalifikací.

Ačkoliv se závady podařilo odstranit, na pole position nakonec plaskému jezdci scházela necelá desetina sekundy. V prvním ostrém závodě se pak dvojnásobný evropský šampion dokázal dostat o dvě místa v absolutním pořadí výš. „Zkusili jsme změnit nastavení a určitě to pomohlo, byť to byl trochu risk,“ uvedl.

Pro druhý závod chtěl Fulín zapracovat na výdrži rychlosti auta, tentokrát ale takové štěstí s nastavením neměl: „Věděl jsem, že se musíme zaměřit na zvýšení kondice vozu, ke konci jsme rychlostně ztráceli.“ Po druhém a čtvrtém místě ve své kategorii tak má Fulín stále ještě teoretickou šanci vybojovat titul, na trati v Perguse ovšem bude muset doufat i v zaváhání soupeřů.

„Čeká nás okruh, jehož profil nám příliš nesedí, a po stránce hledání správného nastavení nás čeká zase tvrdá práce. I když se mi už do hlavy vkrádají myšlenky na příští sezonu, teď máme před sebou ještě závěrečný víkend,“ burcoval Fulín.

Spraví mu Itálie náladu?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze