Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Motokrosový jezdec Bartoš lidi v Opatově nemohl zklamat

Petr Bartoš | foto: MAFRA

22 2016
Drama až do poslední jízdy závěrečného podniku slibuje zápolení o konečné umístění v mezinárodním mistrovství České republiky v motokrosu. A chybět u toho nebude ani Petr Bartoš z litomyšlské stáje Orion Racing.

Sedmatřicetiletý závodník si v průběžném pořadí zachoval naději na pódium díky dvěma třetím místům, která si vyjel při posledním startu v Opatově.

„Po Vranově, kde se rozjížděl po zranění, si to teď rozdal se soupeři ‚na férovku‘. Musím ho pochválit,“ sdělil manažer Orionu Petr Kovář.

Do vísky nedaleko Svitav zavítalo prestižní motokrosové klání poprvé v historii a Kovář měl pro pořadatele slova uznání: „Byla to premiéra na jedničku, 3 000 diváků, všichni to kvitovali. Je to blízko Litomyšle, v podstatě naše domovská trať. Lidi Petra hnali dopředu, a tak je nemohl zklamat.“

Bartoš sice v první jízdě skončil za rivalem Jaromírem Romančíkem, ale ve druhém startu dne byl Romančík až šestý. V součtu to znamená, že se mu před finále v Lokti nad Ohří aktuálně čtvrtý Bartoš přiblížil na rozdíl pouhých dvou bodů.

Ovšem na závěr nemusí oba bojovat pouze o bronz. Závody v Opatově totiž kvůli startu v Německu vynechal Petr Smítka, který se tak připravil o možnost rvát se o mistrovský titul v nejsilnější kubatuře MX1. Ten si zásluhou dvou triumfů na východě Čech vyjel s předstihem Martin Michek. Na druhého Smítku ztrácí Romančík deset a Bartoš pouhých dvanáct bodů.

Na opatovské trati však bodovali i další členové litomyšlského týmu. Do elitní desítky konečného pořadí kubatury MX2 pronikl Jonáš Nedvěd (v Opatově 9. a 13.). Veterán Ivan Černý dojel nejprve třetí, ale poté se mu již tolik nevedlo a musel se spokojit s pátou pozicí. Oba výsledky ho přesto udržely na druhém místě průběžného pořadí.

„Ivan v předposledním kole ošklivě upadl ve velké rychlosti, ale zvedl se a dokončil závod ve stupačkách, toho také musím pochválit. Jonáš byl celkově desátý, což není po dlouhém pauzírování špatné,“ konstatoval manažer Kovář.

Další litomyšlský veterán Aleš Suchánek bral 16. a 19. místo. Ženskou zástupkyni Orion do Opatova nenasadil.Najdete na iDNES.czmobilní verze