Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Perugia, to jsou volejbalové hvězdy ověnčené tituly

Aleksandar Atanasijevič (druhý zleva) v dresu srbské reprezentace | foto: AP

4 2015
Historicky první krok ve volejbalové Evropě učiní VK Karlovarsko v Perugii proti týmu loňských semifinalistů italské ligy. Také hráči ze západu Čech skončili ve své extraligové premiéře v semifinále a sezonu zakončili bronzovými medailemi v sérii proti Zlínu. Odměnou pro ně teď bude duel s italskou Perugií v prestižním Poháru CEV.

„Perugia je jeden z vůbec nejatraktivnějších soupeřů v celé soutěži. Co jméno, to pojem, přivezeme do Karlových Varů opravdovou volejbalovou elitu. Na druhou stranu favority rozhodně nebudeme,“ uvědomuje si předseda klubu Jakub Novotný.

Volejbalisté Karlovarska se stali senzací uplynulé domácí sezony. V pozici nově vzniklého klubu postoupili až do semifinále Českého poháru a v extralize skončili třetí.

Bronzovým úspěchem skončil ligový ročník také pro volejbalisty Perugie, kteří podlehli pozdějším mistrům z Trenta v rozhodujícím semifinále až po pětisetové bitvě. V Lize mistrů skončil tým Perugie jen těsně před branami Final Four. V roce 2010 ovládl jiný evropský pohár Challenge Cup.

Volejbalová Perugie je spjatá s významným odkazem české reprezentační elity. K titulu v evropském poháru dovedl mužstvo univerzál Jan Štokr, pět let odehrál v Perugii Martin Lébl.

Na jednu sezonu se k němu připojil nynější šéf Karlovarska Jakub Novotný. „Je to už přes deset let, ale stále si to velmi dobře pamatuji,“ vzpomíná. „Měl jsem možnost hrát s hráči, jakými jsou Goran Vujevič, Paolo Tofoli, Seba Swiderski a další, hodně mi to dalo.“

Kádr současné Perugie tvoří hráči ověnčení tituly z evropských pohárů i medailisté z mistrovství Evropy, ze světového šampionátu, a dokonce i z olympijských her.

Srbský univerzál Atanasijevič, mistr Evropy, argentinský trenér Daniel Castellani, který dovedl Polsko k titulu na mistrovství Evropy 2009 nebo fenomenální nahrávač Di Cecco. Ikonou klubu je pak olympijský vítěz Goran Vujevič, který v klubu odehrál deset let, letos ukončil aktivní činnost a přešel do pozice manažera týmu.

Utkání prvního kola Poháru CEV mezi Perugií a Karlovarskem začne dnes v Itálii ve 20.30 hodin, odveta v Hale míčových sportů u KV Areny se chystá na středu 18. listopadu a už teď je jisté, že nový stánek jednoho z letošních aspirantů na extraligový titul čeká první velká zatěžkávací zkouška.Najdete na iDNES.czmobilní verze