Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pavlásek je při Davis Cupu téměř doma, podpoří ho i kamarádi

Adam Pavlásek coby člen českého daviscupového týmu. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

5 2015
Lukáš Rosol se narodil v Brně, Jiří Veselý v Příbrami a Jan Mertl v Ústí nad Labem. A Adam Pavlásek? Ten je z Bílovce. Z českých daviscupových reprezentantů to má z Ostravy domů nejblíže. „Jsem rád, že hrajeme tak blízko mému domovu, protože přijedou známí, kamarádi,“ usmál se dvacetiletý nováček družstva.

Bude jich hodně?
Doufám, že ano, že dorazí, i když nebudu hrát.

Takže už máte jasno o tom, že do zápasu nezasáhnete?
Nevím, o všem rozhodne kapitán. Uvidíme, jak to postaví, ale určitě budu připravený kdykoliv do hry naskočit. Věřím, že všichni budeme připraveni co nejlépe.

Co od Australanů očekáváte?
Tím, že nepřijede jejich nejlepší hráč Kyrgios, nebudou tak silní, jako by byli s ním. Ale i tak jsou lehcí favorité. Přesto doufám, že utkání zmákneme a vyhrajeme.

Davisův pohár hrajete poprvé. Zkušenosti s týmovou soutěží ale máte z Hopmanova poháru, který jste hrál v Austrálii. Je to tak?
To je jiná soutěž, navíc jsme s Luckou Šafářovou hráli venku. Bylo to super, ale Davis Cup se hraje od pátku do neděle, může to být až pět utkání. Na Hopman Cupu jsme každý odehráli jednu dvouhru a společně mix. Bylo to takové dá se říct uvolněnější.

Takže teď jste pod větším tlakem?
To ano.

A v jaké jste formě?
V Austrálii byla dobrá. Teď věřím, že mě Davis Cup nakopne, aby forma byla jako na začátku roku. Doufám, že mi ten týden tady pomůže.

Mnozí tenisté říkají, že je účast v týmu nabíjí. Je to váš případ?
Doufám, že ano, že to tak bude, ale to si řekneme až za několik měsíců.

Před příjezdem do Ostravy jste hrál v Turecku turnaj nejnižší kategorie Future. Proč?
V lednu a únoru je v Evropě málo challengerů. Chtěl jsem sehrát několik zápasů, což se mi podařilo (vypadl v semifinále s pozdějším vítězem Michalem Konečným 2:6, 3:6 - pozn. red.). Doufám, že už se na turnaje Future nebudu muset vracet.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze