Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Když auto hlídá pštros. Maslák se na pražské ME chystal i v Africe

SE ZLATEM. Pavel Maslák po vítězství v závodu na 400 metrů na HMS v Sopotech. | foto: Reuters

18 2015
V hale ho čeká nejen obhajoba evropského titulu, ale i důležitý návrat na dráhu po delší zdravotní pauze. Čtvrtkař Pavel Maslák má za sebou soustředění v Jižní Africe a nyní z Tenerife hlásí: „Jsem na tom docela dobře.“

Cestu za zlatem z halového šampionátu v Praze odstartuje na první čtyřstovce už 1. února na mítinku v Moskvě.

S jakými plány jste vstoupil do roku 2015? Dal jste si i nějaké novoroční předsevzetí?
Ne, žádné předsevzetí. Nikdy jsem si ho nedával, protože vím, že bych to nedodržel. Silvestra jsem slavil u Brna na chatě kamaráda Tomáše Vojtka, který trénuje u Pepy Karase. Takže jsme ho absolvovali v kruhu atletickém.

Po dosud absolvovaných soustředěních jste naladěn pozitivně?
Zatím to vypadá, že je vše na dobré cestě. Podle tréninku jsem na tom docela dobře, což mě trošku překvapilo. Čekal jsem, že to bude horší.

Na jaké činnosti jste se s trenérem Kupkou v zimní přípravě zaměřili nejvíc?
Dělali jsme v podstatě to samé co vždycky, protože víme, že to funguje. Jen jsem zařadil více regenerace, snažím se víc naslouchat svému tělu.

Fotogalerie

A co vás na tréninku baví nejvíc?
Momentálně mě asi nejvíce baví posilovna, protože se tam tolik člověk nenadře. Nebo trénink rychlosti, když mi to běhá, protože to člověka potěší, pokud slyší nějaký dobrý čas a ví, že je na tom dobře. Nejvíc naopak nesnáším speciální tréninky a závěrečné testy, protože ty vždycky bolí nejvíc. Ale jsou potřeba.

Jak na Tenerife relaxujete?
Normálně tak, že si lehneme k moři a koupeme se. Ale bohužel tady není úplně dobré počasí, takže se koukáme na filmy nebo si zajdeme sednout na zákusek. A samozřejmě chodíme k Albimu (fyzioterapeutovi Pavlovi Albrechtovi) na masáže.

Nějaký zajímavý zážitek z Kanárských ostrovů byste v zásobě neměl?
Na Tenerife se nic zvláštního nestalo, ale předtím při soustředění v Africe se nám přihodila taková vtipná věc. Jednou v neděli jsme byli v lázních, kde chovají pštrosy, kteří se tam pohybují, jak chtějí. Když jsme se chystali odjet domů a šli jsme k autu, hned vedle něj seděl pštros. Trošku jsme se ho báli a čekali, co se bude dít – a pštros nic. Až po nějaké době přišel místní správce a odehnal ho.

Jaký program vás v nejbližší době čeká?
Po soustředění na Kanárech už začneme pomalu závodit. Rozběhneme to v Praze na veřejných závodech a první čtvrtku pak poběžím 1. února v Moskvě.

Líbí se vám maskot evropského šampionátu, Krteček?
Jsem rád, že je to zrovna on, protože v dětství to byla moje oblíbená pohádka. Vždycky jsem ho chtěl jako plyšáka, ale nikdy jsem ho nedostal. Tak třeba se mi to na mistrovství splní.

Vaše tréninková partnerka Zuzana Hejnová netají, že by chtěla zkusit běh na 800 metrů. Neuvažujete, že byste také zkusil jinou disciplínu? Například dálku?
S trenérem jsme se o osmistovce vůbec nebavili, protože na ni nemám přirozenou vytrvalost jako Zuza. A co se týče té dálky, tak jsme ji měli v plánu minulý rok na konci sezony. Chtěl jsem si to zkusit, ale bohužel jsem byl zraněný, takže na ni nedošlo. A teď o ní nepřemýšlíme. Možná na ni dojde až po téhle sezoně.Najdete na iDNES.czmobilní verze