Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Snad to nepokazím ani ve finále, doufá český favorit Maslák

6 2015
Opět vítězství, a opět suverénní. V součtu obou semifinálových běhů na 400 metrů měl favorizovaný Pavel Maslák nejrychlejší čas 45,24 a znovu tak dal najevo, že v sobotu hodlá útočit na zlato právě on. "A cítím se líp než po dopoledním rozběhu, takže jsem ušetřil dost sil," pochvaloval si český běžec.

Dokonce prý ve finiši stačil sledovat záběry běžců na obří obrazovce na boční stěně 02areny. „Možná jsem se na ni díval až moc,“ usmál se.

Zdálo se, že stále ještě neběžíte naplno. Kolik procent sil jste na trati nechal?
To asi nedokážu říct, ale podle mě na devadesát procent z toho, co jsem měl nastavené v hlavě.

Jak tomu rozumět?
Tak, že v sobotu si to nastavím jinak, mělo by to být lepší. A bude to lepší. Dopolední běh byl na rozcvičení a teď se to stupňuje.

Počítáte možná pro finálový běh s útokem na letitý evropský rekord Němce Thomase Schönlebeho 45,05?
Věřím si na něj, ale jestli to padne, to nedokážu říct. Nový rekord ale chci. Neumím ale říct, jestli je důležitější čas nebo zlatá medaile. Spíš si myslím, že lidi si pamatují medailisty. No... Vítěze asi nejvíc. (úsměv) Ale poběžím co nejrychleji.

Jak budete trávit sobotu před finálovým během?
Dopoledne budu na pokoji, chci se pořádně vyspat. Aspoň do půl desáté, budu šetřit síly. Ale teď se mi postupem ulevilo, nic jsem nepokazil. Snad si to nepokazím ani zítra.Najdete na iDNES.czmobilní verze