Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Houška při maratonu s Římem: vytrvalec, co trefoval klíčové trestné hody

Tre Simmons, Pavel Houška, Petr Benda a Jiří Welsch (zleva) z Nymburka) už jen sledují, jak Jordan Morgan z Virtusu Řím smečuje do jejich koše. | foto: ČTK

6 2014
Více než dvě a půl hodiny trval basketbalový zápas Nymburka s Virtusem Řím. Český mistr nakonec soupeře přetlačil 89:87. Ale byla to pořádná šichta, Středočeši zápas zlomili až po trojím prodloužení.

Jedním z vytrvalců byl i Pavel Houška, autor posledního koše zápasu. Nejen tou trefou z trestného hodu k úspěšnému výsledku výrazně přispěl. Během 34 minut na palubovce stihl 21 bodů a pět doskoků.

„Jsem strašně rád, že jsme to zvládli. Únava se po výhře bude vstřebávat snadněji,“ ulevilo se Pavlu Houškovi. „Všichni podali super výkon, odvedli jsme maximum.“

Rozhodnuto mohlo být dříve než po trojím prodloužení, ale váš tým měl v klíčových momentech špatnou úspěšnost z trestných hodů a soupeř se vždy dotáhl.
Ti, co ty šestky nedávali, to také budou mít v kabině drahý.

Petr Benda se asi nedoplatí, ten proměnil jediný trestný hod ze šesti.
Ten to bude mít nejdražší. Máme na to v kabině vypsané taxy. Přesnou částku vám ale neřeknu, to není pánové pro vás.

Vaše trestné hody naopak tým podržely, měl jste je 7/9. Jak těžké bylo udržet pevnou ruku v posledních vteřinách?
Musel jsem se maximálně koncentrovat a nebylo to vůbec jednoduché. V závěru to byl velký tlak. Víte, že moc chcete a musíte dát, protože se hraje už několikáté prodloužení a když nedáte, tak hrozí další. A to už jsme vážně nechtěli.

Celkem pět hráčů na obou stranách zápas nedohrálo kvůli pěti faulům. Vy jste měl jako první na kontě čtyři, přesto jste vydržel až do konce.
Dával jsem si pozor. V obraně jsme si dobře přebírali soupeře, takže oni (soupeř) na mě už ani tolik nehráli.

Po přestupu z Děčína do Nymburka jste byl často opomíjeným hráčem, během dvou let je z vás ale opora. Jaký je váš komentář?
To se těžko komentuje. Když jsem tu začínal, stále jsem věřil, že se zlepším. Dnes jsem toho odehrál hodně, ale i díky tomu, že jsou Rado Rančík s Lubošem Bartoněm zranění a Chris Burns se po zranění teprve vrací. Jinak je v týmu na mé pozici 4 velká konkurence. Dneska jsem to musel odtáhnout, když si vzal Rado dovolenou.

Prohra by asi z hlediska možného postupu ze skupiny přinesla komplikace...
Proto jsme rádi, že jsme to zvládli. Pořád jsme vedli, ztratit takové utkání by bylo nepříjemné. Potřebovali jsme udržet domácí neporazitelnost, což se povedlo a jsme ve hře.

Čím to vůbec je, že letos máte tak rozdílné výsledky doma a venku?
Nevím, jestli se doma dokážeme víc namotivovat. Proti Římu jsme vůbec nepoužili zónovou obranu, hráli jsme jen osobku, to byla od trenéra vynikající taktika.

Vaši spoluhráči Simmons a Washington už dostávali křeče, zápas se mimořádně natahoval. Zažil jste někdy podobně dlouhý?
Vlastně nedávno v Prostějově jsme hráli v lize dvě prodloužení a prohráli. Je skvělé, že to dnes dopadlo dobře.

Odměníte se nějak?
Trenér nám teď v kabině řekl, že dostaneme den volna, to je dobrá odměna, odpočineme si.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze