Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bouška se loučil s kariérou. Nechyběly ani slzy dojetí

ZLATO. Útočník Pavel Bouška v lednu s Mladou Boleslaví obhájil Pohár České pojišťovny, syn Matěj byl mezi prvními gratulanty. | foto: Jan PavlíčekiDNES.cz

21 2015
Že je florbal mladý sport? Pozor, už i on dospívá. Aspoň v Mladé Boleslavi, která se o víkendu dojemně loučila se svým rekordmanem Pavlem Bouškou.

Tolik toho s mladoboleslavským florbalem prožil. Vlastně úplně celou dosavadní historii: počátky na přelomu tisíciletí v malých školních tělocvičnách, cestu z nejnižší soutěže do nejvyšší i lesk pěti medailí a dvou vyhraných pohárů.

„Třeba v superfinále si to člověk neuvědomí, ale teď si užívám, že jsme dokázali docela dost věcí,“ říká hrdý třicátník.

Ani v sobotu nechyběl při startu nové sezony proti Litvínovu (9:2), dokonce rozehrál úvodní buly. To už však bylo součástí slavnostního ceremoniálu. Klub při potlesku diváků vestoje vyřadil Bouškovu osmičku ze své sady a ještě před utkáním na sociálních sítích zveřejnil vzpomínkové video, které mapuje jeho kariéru. Mimochodem, za víkend mělo přes osm tisíc zhlédnutí.

„Když jsem si to doma před cestou do haly pustil, uronil jsem pár slz,“ netají.

Je trochu paradox, že Pavel Bouška se loučí, přitom jeho o šest let starší bratr Jiří v týmu stále pokračuje. „Bez bráchy to bude v šatně zvláštní,“ přiznává Jiří. A Pavel vysvětluje: „Už když se nám narodil syn, viděl jsem ho míň a míň, takže jsem přemýšlel o konci víc a víc. Teď to vyvrcholilo, protože se nám narodila dcerka. Proto končím, ale ta super parta mi bude chybět. Těžko mi to v životě něco vynahradí.“

Bouška je boleslavským rekordmanem v počtu startů v nejvyšší soutěži, na jaře se ve stříbrném superfinále zastavil na číslu 310. Věrný bude i dál, byť už jen jako fanoušek. „Kromě turnaje ve Švédsku jsem byl snad na všech letních zápasech kluků,“ sžívá se s novým obdobím po kariéře.

Osmičku v boleslavské sestavě nahradily dvě osmičky, místo praváka Boušky si klub pořídil reprezentanta Jana Natova z Tatranu Střešovic, který nosí na dresu číslo 88. Bouška svého následovníka a celý tým chválí: „Kluci jsou zase silnější. Doufám, že vyhrají titul i beze mě. Ale snad mě pak vezmou na oslavu. To by mi chybělo.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze