Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Pardubičtí basketbalisté si mohou dát proti Děčínu vítězné repete

Levell Sanders (vlevo) z Pardubic útočí na děčínský koš kolem Jakuba Houšky. | foto: ČBF / Igor Zehl

11 2015
Senzační výhrou sesadili basketbalisté pardubické Beksy v minulém kole z prvního místa Nymburk. Na jeho „rezervovanou“ čelní pozici se zásluhou nečekaného skalpu posunul Děčín. Veškeré „díky“ směřující z kabiny severočeských Válečníků jdou však stranou. Aktuálně dva nejlepší celky Kooperativa NHL si to rozdají od 18 hodin v hale na Dašické.

„Děčín se už dlouhodobě prezentuje obrovským nasazením a bojovností. Stejně jako proti Nymburku, ani tentokrát si nemůžeme dovolit nic podcenit, vynechat jediný souboj, neprat se o jediný neutrální míč. Je potřeba hrát s absolutní koncentrací a maximálně naplno,“ naznačuje recept na případnou osmou výhru v sezoně asistent trenéra Beksy Tomáše Bartoška.

Děčínský kádr pod vedením trenéra Pavla Budínského táhne za současným umístěním prakticky stejná sestava, která ho vynesla loni až do finále. Střelecká produktivita se opírá zejména o trojici nejvytěžovanějších opor Houška, Vyoral, Stria. Do hry však zasáhnou i nové tváře, které Děčín ulovil.

„Přišli Šiška a Pomikálek, což jsou oba kvalitní hráči. Šiška je už zkušený rozehrávač, protože v Brně hrál velkou minutáž a získal tam herní jistotu, dneska je to stabilní hráč nejvyšší soutěže. Pomikálek je velmi kvalitní střelec a také výborný atlet,“ hodnotí oba soupeře Bartoška.

Menší veselí než v případě Pardubic a Děčína panuje ve Svitavách, které nečekaně zaváhaly v pondělní televizní dohrávce na palubovce Brna, které se po výhře 82:70 odpoutalo ze suterénu tabulky. Ačkoliv v poločase ještě Tuři prohrávali miniaturním rozdílem 37:38, tak v další pasáži se vývoj definitivně překlopil ve prospěch domácích.

„Povolili jsme soupeři tři nebo čtyři trojkové střely, které proměnil a vytvořil si náskok, který se nám nepodařilo stáhnout,“ uvedl pro web Brna trenér Svitav Stanislav Petr. Třetí prohru Turů v řadě neodvrátilo ani 47 bodů dvojice Jones-Doaks. Na oba cizince totiž nedokázal navázat žádný z českých hráčů.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze